Galaxy A80 má displej bez notche díky vyjíždějícímu otočnému fotoaparátu Také si ale za ty vymoženosti pořádně zaplatíte

10.04.2019 15:03 / od Michal Šrajer
/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__1_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__2_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__3_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__4_.jpg
  • Galaxy A80 (dříve Galaxy A90) je novým vrcholem řady Galaxy A
  • Zařízení se chlubí především 6,7palcovým displejem bez notche či průstřelu
  • Namísto toho obstará hlavní i přední fotoaparáty jediný otočný modul, který vyjíždí z konstrukce
  • Cena byla stanovena na 16 999 Kč

Dobře víme, že Samsung chce nyní představovat nejnovější technologie v modelech Galaxy A, přičemž žádný telefon toho není větším důkazem, něž nový Galaxy A80. Všechno zde začíná u velkého 6,7palcového sAMOLED displeje s Full HD+ rozlišením. Jedná se o typ New Infinity, což nám značí, že tento panel nemá žádný notch či průstřel pro přední kamerku. Celá přední plocha patří skutečně jen displeji. Dokonce zde není prostor ani pro sluchátko, které nahradí během hovorů vibrující displej. 

A jak si mohl Samsung dovolit takto tenké rámečky bez kamerky? Odpovědí je nový otočný vyjíždějící mechanismus. Na zádech je soustava tři fotoaparátů a pokud chcete vyfotit selfie, vyjede automaticky vršek telefonu a celý modul s fotoaparáty se přetočí dopředu. Jde o velice futuristickou libůstku, která tak zaručuje co možná nejlepší fotky vepředu i vzadu, avšak jde také o velice komplikovanou soustavu, která opět přidává další věci, kterou se mohou pokazit. 

Samotný fotoaparát se pak skládá z hlavního 48Mpx senzoru se světelností f/2.0, což není úplně ideální parametr vzhledem k ceně a také je otázkou, zda jde o senzor od Sony, který najdeme v dražších přístrojích či o senzor přímo od Samsung, který našel domov v nesrovnatelně levnějším Redmi Note 7. Druhým snímačem je dále 8Mpx širokoúhlý fotoaparát se 123 stupni záběru a do třetice nechybí 3D ToF senzor pro měření hloubky ostrosti u fotek i videa či hrátky s rozšířenou realitou.

Pokud jde o hardware, tak zde má být nový a zatím neoznámený procesor Snapdragon 7150, jenž bude doplněn o 8 GB RAM. Úložiště má poté 128 GB, avšak chybí slot pro microSD karty. Stejně tak zde nenajdete 3,5mm jack či voděodolnost. Baterie má 3700 mAh a je zde rovněž rychlé 25W nabíjení pomocí USB-C. O zvuk se stará jediný spodní reproduktor a systémem je Android 9.0 Pie s nadstavbou One UI. 

Galaxy A80 půjde do prodeje až 28. května pouze v černé barvě a jeho cena byla stanovena na nemalých 16 999 Kč. To je dokonce o tisíc korun víc, než stojí Huawei P30 a Samsung se tak bude muset hodně předvést. Vyjíždějící kamerky jsou totiž hezký gimmick, ale skvělý telefon musí být také o něčem jiném. Pro každého Galaxy A80 tedy určitě nebude.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.