Galaxy A50 je střední třídou se čtečkou otisků v displeji, které skoro nic nechybí Samsung se trefil tentokrát do černého

28.02.2019 12:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Zařízení se chlubí 6,4palcovým Super AMOLED displejem s tenkými rámečky a čtečkou otisků přímo v něm
  • Vrací se voděodolnost, dostalo se na velkou baterku, USB-C i nový procesor
  • Pokud bude činit cena skutečně odhadovaných 8990 Kč, mohlo by jít o velký hit

Samsung je zpět ve střední třídě, a to pořádně. Nový model Galaxy A50 zamíří za nějaký ten měsíc i na náš trh a je dost možné, že rozpoutá bouři mezi fanoušky Samsungu i mimo ně. Tento kousek totiž nabízí jako první ve střední třídě optickou čtečku otisků prstů přímo v displeji. To nenajdete pořád ani u všech vlajkových modelů ostatních výrobců, a navíc je ten displej u A50 vážně hezký. Jde o velký 6,4palcový Full HD+ Super AMOLED panel s tenkými rámečky a malinkatým notchem. Pravda, jas se mi nezdál nejvyšší, ale špatný také nebyl a Always On funkci vidím vždycky rád. 

Další velkým tahákem může být velká 4000mAh baterie, jež se dobije rychle skrz USB-C. Výkon nového Exynosu 9610 není podle prvních benchmarků na internetu nejvyšší (sedí mezi Snapdragonem 636 a Kirinem 710), ale Android 9.0 Pie s novou nadstavbou One UI tu běžel skvěle. Navíc mohu asi poprvé říct, že se mi prostředí Samsungu už i celkem líbí. V nejnižší verzi jsou zde dále 4 GB RAM a 64GB úložiště, nechybí microSD slot, jediný reproduktor či NFC. Dokonce se do řady Galaxy A vrací jedná zapomenutá vlastnost. Galaxy A50 nabízí konečně opět voděodolnost IP68, což bude pro mnohem společně se čtečkou velké plus. 

To celé doprovází opravdu pěkný design a konstrukce, která mi padla skvěle do ruky a zařízení se snadno používalo. Pravda, záda nejsou ze skla, ale lesklý plast mi nijak nevadil a telefon působil stále draze a kvalitně. Je však nutné upozornit, že už jsme na každém kusu na stánku Samsungu spatřil pár menších škrábanečků. Na veletrzích dostávají pochopitelně telefony neskutečně zabrat, ale u skleněných telefonů jinde jsem tolik poškrábaných kusů u ani zdaleka neviděl. 

Foťák zní až podezřele stejně jako ne moc povedená trojka z Galaxy A7Konstrukce by mě však ani tak vůbec netrápila. Obavy mám spíše ze zadního trojitého fotoaparátu. Zde je především 25Mpx fotoaparát se světelností f/1.7, avšak takový senzor nebyl nikde oficiálně představen a specifikacemi zní celá trojice snímaču až podezřele stejně jako foťáky z Galaxy A7, který nebyly zrovna povedené. Věřím ale, že na tom Samsung zapracoval a přidání širokoúhlého 8Mpx foťáku vždy ocením. Třetí 5Mpx senzor pro rozmazání pozadí už mě ale nevytrhne a stejně tak rovněž 25Mpx přední kamerky v notchi. 

Prostě a jednoduše se Samsung letos s Galaxy A50 vrací opět do hry ve střední třídě. Cenu na našem trhu sice zatím oficiální nemáme, ale podle odhadu by se měla pohybovat kolem 9 tisíc korun. To není úplně málo, ale kdyby stál tenhle kousek třeba 8990 Kč, tak by si Samsung snadno obhájil vyšší cenu a krapet nižší výkon oproti Honoru 8X a Xiaomi Mi 8 Lite zase voděodolností,  AMOLED displejem, USB-C + 3,5mm jackem a samozřejmě hlavně tou čtečkou otisků v displeji. Nezbývá tedy, než Samsungu popřát štěstí a těšit se na recenzi. Určitě bude velice zajímavá. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.