Galaxy A41 je daleko lepší, ale také větší nástupce kompaktního modelu Displeje pod 6 palců jsou už vzácností

19.03.2020 11:42 / od Michal Šrajer
foto:  Samsung
  • Samsung představil dnes v Japonsku nástupce svého nesmírně populárního a kompaktního modelu GalaxyA40.
  • Galaxy A41 má však citelně širší rámečky a větší 6,1palcový displej.
  • Telefon má také procesor Helio P65 a zcela novou zásobu fotoaparátů.

Po nespočtu spekulací a úniků se v Japonsku konečně představil Samsung Galaxy A41, jenž si postupně najde cestu také na ostatní trhy. Vzhledem k celosvětové situaci to však nebude hned a dostupnost tohoto kousku na našem trhu je tedy ve hvězdách. Představit si telefon ovšem přeci jen můžeme už nyní a nutno říct, že i přes notná vylepšení řadu majitelů původního modelu Galaxy A40 možná zklame. 

Zařízení je totiž tentokrát o něco větší. Zatímco předchůdce měl 5,9palcový displej a překvapivě tenké rámečky, dnes představená novinka narostla v obou těchto parametrech. Displejem je zde 6,1palcový Full HD+ Super AMOLED panel, jehož brada a zejména čelo se výrazně zvětšily. Telefon má stále malý kapkový notch pro novou 25Mpx přední kamerku a přidala se také optická čtečka otisků prstů přímo pod displej. 

Velkým vylepšení je poté rovněž fotoaparát. Samsung zvolil u tohoto modelu běžnější vzhled a není tu tedy zbytečně obří černý obdélník. Namísto toho najdeme v tenkém “semaforu” ověřený 48Mpx hlavní fotoaparát, 8Mpx širokoúhlý objektiv a 5Mpx senzor pro měření hloubky ostrosti. 

Zklamat může lehce hardware, kde najdeme procesor Helio P65 od MediaTeku, jenž se stále potýká s rozpačitou pověstí. Procesor budou doplňovat v základní verzi 4 GB RAM a 64GB úložiště. Dále zde najdeme 3500mAh baterii s 15W nabíjením pomocí USB-C a velkou novinkou je návrat voděodolnosti dle certifikace IP68, která z telefonů řady Galaxy A před pár lety zmizela. 

Pokud jde o cenu a dostupnost na globálním trhu, nesdělil nám Samsung vůbec nic. Minimálně v Japonsku má ovšem Galaxy A41 přistát na poličky obchodů až v červnu letošního rokuDiskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.