Futuristická funkce Call Screen od Googlu se dostane také na Nokie a Motoroly Dočkají se všechny telefony s Androidem One?

03.04.2019 12:36 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Podle kód aplikace Telefon od Google se chystá vydání funkce Call Screen na další zařízení
  • Na řadě má být Nokia a Motorola, což jsou hlavní propagátoři programu Android One
  • Prozatím bude funkce bohužel omezená stále jen pro uživatele v USA

Vzpomínáte si ještě na loňskou konferenci Google I/O a na její korunovační klenot v podobě představení funkce Call Screen? Pro ty neobeznámené, jedná se o velice futuristickou funkce pro Pixely, kdy může Google Asistent v podstatě vzít příchozí hovor za vás a vyřídí jej. Člověk na druhé straně tak uslyší pouze Asistenta a ten vám bude dávat následně na obrazovce přepis konverze, přičemž můžete konverzaci kontrolovat zadáváním otázek, které má Asistent volajícími pokládat.  

Call Screen byl bez pochyb jednou z nejzajímavějších novinek, kterou přinesly Pixely 3 a později jí ještě minulý rok dostaly starší generace smartphonů od Googlu. Nyní to ovšem vypadá, že nezůstane tato skvělá funkce exkluzivní je pro Pixely. Šikovní uživatelé hrabající se celé dny v kódech aplikací a systému totiž našli dva nové řádky kódu v aplikaci Telefon od Googlu, kterou nemůže mít úplně každý telefon.  

data_rollout__SpeakEasy.CallScreenEnglishUsForMoto__launched
data_rollout__SpeakEasy.CallScreenEnglishUsForNokia__launched


Tyto dva řádky jasně mluví o Call Sreenu a jak můžeme vidět, tak je zde zmíněna také Motorola a Nokia. Funkce je zatím neaktivní, ale každopádně už je vše připraveno na vydání, takže bych se nedivil oznámení nejpozději na letošním Google I/O. Loni představil Google funkci pro Pixely a letos jí rozšiřuje dál. Očividně se dočkají zatím jen dva hlavní výrobci, kteří výrazně tlačí na program Android One, takže je možné, že postupně dostanou Call Screen všechny telefony s tímto certifikovaným čistým Androidem přímo od Googlu. 

Nejdříve bude funkce však pouze pro Nokii a Motorolu, přičemž bude dostupná samozřejmě pouze v USA. Ostatně i v Pixelech je funkce zatím velice omezená svou dostupností a stále se na ní pracuje. Přesto je skvělé vidět další velice zajímavou funkci z Pixelů v mnohem širším spektru dostupnějších telefonů a Android One má tak o další prodejní argument navíc.  Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.