Fotoaparáty Nokie 9.3 se naučí velice žádané triky a navrch přidají 8K video Snad nebude cena také kolem 30 tisíc

11.05.2020 15:00 / od Michal Šrajer
Xiaomi Mi 9
  • Nokia 9.3 se naučí díky svému hlavnímu 108Mpx fotoaparátů natačení 8K videa.
  • Dojde také na řadu softwarových vylepšení včetně žádaného nočního režimu.

Nokia 9.3 se bude muset hodně snažit, aby napravila reputaci svého předchůdce. Zejména v oblasti fotoaparátů to chce razantní změnu, která nás však podle všeho skutečně čeká. Nokia se totiž vykašle na systém focení pěti fotoaparáty najednou od Light a namísto toho nabídne pět různých objektivů. Hlavní hvězdou má být 108Mpx senzor, dále teleobjektiv, širokoúhlý snímač, makro objektiv a ToF senzor.

To je však pouze ta hardwarová část. Vylepšení se dočká také software. Máme očekávat předělaný manuální režim nebo zajímavě znějící exkluzivní ZEISS efekty, což bude patrně něco podobného, jako nabízí Huawei s Leica filtry. Mnohem důležitějším přírůstkem bude však pořádný noční režim, který v Nokii žalostně chybě. Jednoznačným pozitivem je také nasazení optické stabilizace, která loni rovněž chyběla. Třešničkou na dortu je poté natáčení 8K videa v 30 FPS, jež umožňuje právě senzor s ultra vysokým rozlišením.

Zkrátka zní Nokia 9.3 PureView stále lépe a lépe. Zároveň se však začínám osobně obávat, kde bude zakopaný pes tentokrát. Nokia má totiž v poslední době ve zvyku vydávat telefony, které mají vždy jedno či dvě velké mínus, které souvisí často s cenou a hardwarem. Pokud si představíme Nokii 9.3 s pěti fotoaparáty, 108Mpx senzorem, voděodolností, bezdrátovým nabíjením a údajným 120Hz displejem se Snapdragon 865, tak bych se vůbec nedivil, kdyby cena skončila někde kolem 30 tisíc korun, jak už to bývá letos zvykem.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.