Fotoaparáty Galaxy Note 20 Ultra se zamlžují. Dle Samsungu je to prý normální Normalní? To asi ne...

17.08.2020 12:00 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
 • Galaxy Note 20 Ultra od Samsungu byl dlouho očekávaným telefonem, na který se mnoho fanoušků jihokorejského výrobce těšilo.
 • Někteří však mají s telefonem problémy. Zadní fotoaparáty zařízení se totiž zamlžují. Podle Samsungu se však o problém nejedná.

Na oficiálním fóru Samsung si jeden z majitelů modelu Galaxy Note 20 Ultra pod přezdívkou Stinger1 postěžoval na zamlžující se fotoaparáty telefonu. K příspěvku připojil i řadu fotografií, na kterých lze zamlžené zadní fotoaparáty krásně vidět a není to moc radostný pohled a určitě by si nikdo z nás nepřál, aby se mu něco podobného u nového telefonu za více než 35 tisíc korun stalo. 

Dle dostupných informací se fotoaparáty zamlžují při větších změnách teploty. Nejvíce tedy v případech, kdy majitel s telefonem vyjde z klimatizované budovy na letním sluncem rozpálenou ulici. Stinger1 není sám, komu se fotoaparáty zamlžují. Stejný problém mají i další majitelé, kteří se u příspěvku na fóru taktéž připojili do konverzace. Nejvíce překvapivá je ale reakce samotného Samsungu, respektive autorizovaného servisu, kam Stinger1 telefon odnesl na reklamaci.

Podle Samsungu je totiž telefon naprosto v pořádku. K zamlžování prý dochází v případě, že okolní vlhký vzduch do zařízení vznikne prostřednictvím vzduchových průduchů, které regulují tlak v telefonu a poté takový vlhký vzduch pří extrémních výkyvech teplot kondenzuje, čímž způsobí zamlžení fotoaparátů. Rozumíme tomu, jak se to může stát. Stávat by se to ale nemělo. Samsung ale tvrdí, že je takový jev přirozený a výrobce tak nebude takové telefony reklamovat a ani vyměňovat. Majitelé telefonů se tak mají vyhýbat extrémním výkyvům teplot.

To mi nepřijde jako šťastný způsob řešení problému. Když je to tedy normální stav, proč se to neděje také u jiných mobilních telefonů jihokorejského výrobce? Stávat by se to rozhodně nemělo. Fotografie ze zamlžených fotoaparátů jsou navíc nepoužitelné, protože vypadají jako focené v mlze. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • An Dy-22. srpen 2020

  Celý tento rad Note20 je prúser...

  Odpovědět 
 • petrikmarian-17. srpen 2020

  v poslednej dobe je každý prúser samsungu v poriadku.

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.