Fotoaparáty Galaxy A71 pohořely v DxOMark. Jsou na tom hůře jak iPhone 7 Plus Alespoň těm vlajkám se daří

10. duben 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  Samsung
  • Samsung by měl skutečně zapracovat na fotoaparátech ve svých levnějších telefonech.
  • Dokonce už i DxOMark pohřbil Galaxy A71 jen 84 body, což dostává telefon pod o polovinu levnější konkurenty.
  • Hlavními problém jsou nedostatek detaily a špatné ostření.

V našich recenzích levnějších telefonů Galaxy pravidelně nabádáme Samsung, aby zapracoval na fotoaparátech ve své střední třídě a světe div se, s tímto názorem výjimečně souhlasí i DxOMark. Jako vždy ovšem upozorním, že verdikt DxOMark ani v nejmenším nereprezentuje kompletně všechny schopnosti telefonů a jejich testy jsou často na pováženou. A tím ani nenarážím na jejich pochybnou placenou spolupráci s výrobci, aby si některé modely vedly v benchmarku lépe.

Reklama

Nicméně, když už sem tam nepíšeme, které telefon v DxOMark excelují, tak proč jednou nezmínit také ty, které pohořely. Jedině tak by se totiž dal označit výkon Galaxy A71, který si z testu odnesl celkově pouze 84 bodů. To známena, že si telefon vede podobně jako Motorola One Zoom či Nokia 7.2, avšak tyto telefony stojí polovičku co A71 za 13 tisíc korun. Ve skutečnost se fotky oproti loňské generaci moc nezlepšily.


Reklama

Hlavní 64Mpx fotoaparát má sice dobrá dynamický rozsah a relativně věrné barvy, avšak problémem je výrazný nedostatek detailů a špatné/pomalé ostření. Ještě hůře si pak telefon vede za horších světelných podmínek a večer, kdy je scéna tmavá, šum je všudypřítomný, detailů je ještě méně a ostření si neví rady.

Skóre pak sráží také 12Mpx širokoúhlý fotoaparát, u kterého software moc dobře nekrotí deformaci okrajů a vede si dobře pouze na denním světle. Vadou na kráse je rovněž chybějící teleobjektiv. Samsung spoléhá na výřez ze svého 64Mpx hlavního snímače, avšak tomu chybí již zmiňované detaily, takže zoom nevypadá vůbec dobře. Ve skutečnosti si v této disciplíně vedl lépe i takový Pixel 3a s menším a starším 12Mpx fotoaparátem. Stejně tak ve 4K videu chybí detaily a dynamický rozsah zklamal.

Reklama

Ve výsledku si vede Galaxy A71 za 13 tisíc korun stejně špatně jako Redmi Note 8 Pro, jehož fotoaparáty si v naší recenze rovněž moc dobře nevedly. Pokud se podíváme na telefony, které fotí dle DxOMark lépe najdeme mezi nimi zmiňovanou Nokii 7.2, Motorolu One Zoom, iPhone 7 Plus, Zenfone 5 či Pocophone F1. Telefony jako Xiaomi Mi 9, Mi 9T Pro, Honor 20 Pro, LG G8S a další pak Samsung přímo roznesou na kopytech. Zvláštní však je, že i loňský model Galaxy A50, také s dost podprůměrným fotoaparátem, který by měl mít horší verze všech fotoaparátů z A71, je na tom rovněž o bod lépe. Proto se nevyplatí na tyto benchmarkový spoléhat a slepě jim důvěřovat.

Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
  • petrikmarian-11. duben 2020

    u nás na slovensku máme recenzenta, ktorý tvrdí, že a51 fotí lepšie ako honor 20 pro. on celkovo túto áčkovú radu akosi vychvaľuje. počítam, že za to asi niečo berie. názov webu pre korektnosť nebudem menovať. ešte jedna vec. v poslednom hurá streame sa tam jeden chválil, že už má 54 rokov. ja mám 65 a pravidelne vás sledujem aj vaše recenzie. lenže to sledujem až večer po ôsmej, tak už nemám možnosť zapojiť sa do diskusie. tak aspoň takto oneskorene, pokračujte v tom. človek sa dozvie veľa zaujímavých informácií.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.