Fotoaparát Huawei P40 Pro má spojovat 16 pixelů do jednoho a další novinky Fotoaparáty opět překvapí

17.01.2020 10:16 / od Michal Šrajer
foto:  Huawei
  • Dle posledních zpráv má mít Huawei P40 Pro zakázkový 52Mpx senzor od Sony.
  • Ten má za těch nejhorších podmínek a ve videu spojovat hned 16 pixelů do jednoho.
  • Teleobjektiv zase nabídne tentokrát dva hranoly odrážející světlo z objektivu.

Posledních pár dní slýcháme, že Huawei P40 Pro má mít nečekaně úplně nový senzor. Původně se mělo zato, že Huawei nasadí zakázkový 60Mpx senzor, poté se to změnilo na 64Mpx senzor Sony IMX686 a nyní to vypadá na “pouze” 52Mpx senzor. Mělo by se však jednat stále o zakázkovou výrobu od Sony a má jít o velký 1/1.33” senzor.  

Jeho hlavním trikem má být však technologie jménem Quad Quad Bayer. Tento fotoaparát totiž spojuje stále 4 pixel do jednoho, ale následně může spojit ještě tyto zvětšeně 4 pixely opět do jednoho. Ve výsledku jich spojí tedy 16. To dám dá z 52 Mpx nakonec pouze 3,25Mpx snímek. Také Samsung bude u svého 108Mpx senzoru v Galaxy S20 spojovat více jak 4 pixely najednou, avšak u něj to bude "jen" 9 do jednoho.

Za dne se přitom budou spojovat tradičně jen 4 pixel do jednoho a dostaneme tak 13Mpx fotografie. Telefon sám rozpozná dle podmínek, kdy spojovat 16 pixelů. S největší pravděpodobností se tak s touto technologií setkáme pouze za té největší tmy a fotka se patrně následně upscaluje na vyšší rozlišení. Hlavně se však tímto spojováním vylepší také videa, jelikož 3,25Mpx stačí na Full HD záznam. P40 Pro by tak mohlo mít nejlepší noční videa široko daleko.

Velice zajímavé novinky máme také kolem očekávaného 10x periskopického teleobjektivu u vylepšeného P40 Pro Premium. Huawei má údajně využívat v objektivu tentokrát hned dva hranoly lámající světlo. Doteď se lámalo světlo v periskopickém objektivu jen jedním. To znamená, že může Huawei klidně i používat systém dvou senzorů, kdy je za objektivem běžný senzor a třeba ještě senzor pro infračervené záření.

Zároveň však mohou dva hranoly za sebou světlo zkrátka jen odrážet dál hlouběji do telefonu (třeba směrem dolů), aby se objektiv vešel do těla zařízení. Přeci jen podle textu na renderech telefonu mají fotoaparáty pokrýt ohniskovou vzdálenost v rozmezí 18-240mm, což by nám dávalo více jak 13x zoom. Toho však dosílí Huawei patrně zapojením softwaru. Jak by mohl dvou hranolový objektiv fungovat můžete vidět na přiložených obrázcích.

Na závěr také zmíním, že Huawei si registroval nedávno termíny jako Quad Curve Overflow, což bude zcela očividně jméno pro displej, jenž má zaoblené všechny čtyři strany. Dále víme o Ultra Vision Camera, Ultra Vision Sensor a 5G AR. O všem se dozvíme více v březnu, kdy se celá řada Huawei P40 představí.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.