Foťáky Nokie 9 byly takový propadák, že jejich výrobce opouští trh smartphonů Chybět nikomu nebude

14.06.2020 14:30 / od Michal Šrajer
foto:  Nokia
  • Potvrzují se informace, že Nokia 9.3 nebude mít podobnou soustavu pěti fotoaparátů jako její předchůdkyně.
  • Její tvůrce, společnost Light, se totiž rozhodla opustit trh smartphonů po jednom spackaném pokusu.

Na Nokii 9.3 čekáme už nějakých 9 měsíců a kupodivu se stále oddaluje. Teprve druhá generace Nokie nejvyšší řady měla opět velké problémy s vývojem a pandemie potíže Nokie pouze umocnila. Dle nejnovějších zpráv se máme telefonu dočkat až v posledních měsících roku a byť jsme o něm slyšeli v posledním roce velice často, tak o samotné výbavě zas tak moc nevíme.

Často se opakují pouze tři prvky – procesor, displej a fotoaparáty. Zařízení má mít nakonec Snapdragon 865, displejem má být moderní 120Hz AMOLED panel a fotoaparátů má být opět pět. Nepůjde však o stejnou pětici jako loni. Každý dobře ví, že skládání snímku z pěti fotoaparátů najednou se moc nepovedlo a fotoaparáty zaostávaly za tradičnějšími senzory.

Zároveň byla Nokia podle všeho velice nespokojena s jejich tvůrcem, společností Light. Ta dělala podobné fotoaparáty již dříve a partnerství s Nokií měl být její první krok do světa smartphonů. První pokus se ale nepovedl a Light navíc odmítalo udělal jakékoli aktualizace pro svůj první telefon. Nokia tak nemohla fotoaparáty ani opravovat aktualizacemi, jelikož pouze Light k nim mělo přístup.

Nelze se tedy divit, že tentokrát se už Nokia podle všeho na Light spoléhat nebude a namísto toho má mít Nokia 9.3 pět fotoaparátů s různými objektivy a vlastnostmi. Namísto novátorského řešení vsadí na tradičnější přístup a univerzálnost. Light tak zůstalo samo a jelikož si nezískalo moc dobrou pověst, nikdo jiný zájem o spolupráci patrně neměl.


Light se tak oficiálně rozhodlo, že vystupuje z vlaku ještě před tím, než pořádně opustil stanici a odešlo z trhu smartphonů. Tím pádem se vesměs oficiálně potvrzuje zároveň spekulace, že žádná další Nokia podobné fotoaparáty mít nebude. Bohužel to znamená rovněž konec i posledním nadějím fanoušků o vylepšení stávající Nokie 9.

Namísto telefonů se bude nyní Light orientovat prý na automobilový průmysl, kde jsou kamery stále důležitější. Jestli se totiž Light s těmi pěti senzory něco povedlo, tak je to rozeznání a manipulace s hloubkou ostrosti, a právě to přinese do aut. Rozeznání objektů v popředí od pozadí je totiž pro samořídící auta stěžejní, takže můžete čekat společnost zářná budoucnost. Vzhledem k neustálému odkládání všech klíčových telefonů ovšem nelze říct, že podobný osud čeká i Nokii.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cunik.krochkroch-16. červen 2020

    NOKIA mlčí, ale zatím nebylo definitívně dementováno z nejvyšších míst, že by NOKIA 8.3 5G neměla v letě 2020 jít do prodeje. Portál escolhasugera.com napsal 25. května, že v Evropě bude produkt "čoskoro", v Indii má prodej začít 30. června. Britský on-line prodejce clove.co.uk již tenhle měsíc tuhle NOKII začal na předobjednávku ponoukat s upozorněním, že prodej / dodání se spouští v červenci.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.