Ford má konkurenci pro Teslu. Seznamte se s prvním plně elektrický Mustangem Mach-E Je nádherný jako jeho sportovnější bratr

18.11.2019 15:38 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
  • Ford Mustang. Auto, u kterého si každý představí skvělý zvuk motoru a velkou spotřebu paliva. Zanedlouho se to ale změní.
  • Ford totiž představil nový Mustang Mach-E, který pohání elektrická energie, ale navíc se jedná o SUV.

Nový Mustang Mach-E nemá s klasickými Mustangy nic moc společného. Jedná se o čistě elektrický vůz, k tomu ještě SUV a navíc s trochu odlišným designem. Jedná se o pětidveřový automobil, který si opravdu od svých spalovacích předchůdců nebere mnoho. Lze u některých prvků poznat, že se o Mustang jedná, ale je to nový a čistý vzhled. Moderní, s krásnými křivkami. Ford vlastně jen použil poprvé jméno Mustang jako označení pro rodinu/řadu automobilů (něco jako třeba Mi 9 či Galaxy S10 v říši telefonů) a ne jako jméno konkrétního modelu.

Ford uvádí, že standardní verze ujede na pohon všech čtyř kol nějakých 230 mil (přibližně 370 km) a na pohon čistě zadních kol 210 mil (přibližně 337 km). Dostupná bude ale i verze, která nabídne delší dojezdovou vzdálenost. U této verze je pak při pohonu všech čtyř kol dojezd 300 mil (zhruba 482 km) a při pohonu zadních kol 270 mil (zhruba 434 km). Dojezdová vzdálenost je tak opravdu dobrá a dá se srovnat s automobily Tesla.

Standardní modely nabídnou 255 koní a z 0 na 100 km/h to Mustang Mach-E zvládne za 6 sekund. To se ale bavíme pouze o pohonu zadních kol. Pokud se jedná o pohon všech čtyř kol, zvládne to Mach-E na stovku za 5 sekund. To není ani zdaleka v teritoriu Tesly Model 3, ale rozhodně je to na SUV solidní číslo. Varianta s prodlouženým dojezdem pak má 282 koní v případě pohonu zadních kol a 332 koní v případě pohonu všech čtyř kol.

Ford Mustang Mach-E dorazí na trh na konci roku 2020 a bude dostupný v několika variantách a tedy i v několika cenovkách.

  • Základní - od 43 895 dolarů (zhruba 1,015 milionu korun bez daně)
  • Premium - od 50 600 dolarů (zhruba 1,170 milionu korun bez daně)
  • První edice - od 59 900 dolarů (zhruba 1,385 milionu korun bez daně)
  • California Route 1 - od 52 400 dolarů (zhruba 1,211 milionu korun bez daně)
  • GT - od 60 500 dolarů (zhruba 1,399 milionu korun bez daně).Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.