FCC oficiálně označilo Huawei a ZTE za bezpečnostní hrozbu pro USA Byla to jen otázka času

03.07.2020 17:00 / od Honza Nuc
  • Federální komise pro komunikaci (FCC) označila čínské společnosti Huawei a ZTE jako hrozbu pro národní bezpečnost Spojených států amerických.
  • Tlak na obě čínské společnosti se tak stále zvyšuje a dopad samozřejmě pocítí také americké firmy, které by chtěly s Huawei či ZTE spolupracovat.

Předseda FCC Ajita Pai se vyjádřil v tom smyslu, že obě čínské společnosti mají vazby na Čínskou komunistickou stranu a také na vojenské složky. Už dříve se informovalo o tom, že obě společnosti musí podle čínského zákona spolupracovat se zpravodajskými službami a vládou. Obě společnosti však dlouhodobě jakoukoliv spolupráci či špionáž odmítají. Huawei se kvůli těmto podezřením zařadilo na černou listinu spojených států loni v květnu. Nyní se společností nemohou americké firmy spolupracovat a obchodovat bez zvláštního povolení.

FCC tak především Huawei opět více zavařilo. Problém je to ale hlavně pro americké lokální operátory na "venkově", kteří používají ještě stále některé komponenty od čínské společnosti, které však musí dle nařízení americké vlády vyměnit. Vláda zřídila zvláštní fond ve výši jedné miliardy dolarů, ze kterého bude lokálním operátorům na výměnu technologií od Huawei a ZTE přispívat. Samozřejmě ale taková částka nemůže pokrýt veškeré náklady.

Dlouhodobě se také mluví o budování 5G sítí na území Spojených států. Čínské Huawei právě na jejich stavbu mělo zálusk, ale nyní už je s velkou pravděpodobností ze hry. Ze situace však mohou těžit společnosti jako Nokia nebo Ericsson, které mají taktéž zájem o budování 5G sítí


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.