Exynos 990 v Galaxy Note 20 má být notně vylepšený. Porazí prý i Snapdragon 865 Plus Na to bychom se tedy podívali

30.07.2020 05:00 / od Honza Nuc
foto:  Samsung Ukrajina
 • Snapdragon 865 Plus by měl být v telefonech řady Galaxy Note 20 na mimoevropských trzích. Evropa by měla zase dostat Exynos.
 • Tentokrát se prý máme dočkat vylepšeného Exynosu, který bude na úrovni pluskové verze Snapdragonu 865.

Na evropských trzích už historicky dostáváme telefony od jihokorejského výrobce Samsung s jejich vlastním procesorem Exynos, ačkoliv v USA a na dalších trzích dostávají uživatelé Snapdragony od Qualcommu. Exynosy jsou bohužel vždy o něco slabší než Snapdragony a u telefonů to jde prostě poznat. Zatímco třeba ve Spojených státech většinou funguje vše spolehlivě, Exynos v Evropě často dělá problémy (zahřívání, problémy s ostřením a další).

Tentokrát se chce ale Samsung polepšit a podle dostupných informací by měl představit novou, vylepšenou verzi svého procesoru. Zatímco některé telefony dostanou Snapdragon 865 Plus, tak ty v Evropě mají mít něco jako Exynos 990 Plus. Procesor se má údajně srovnat na úroveň konkurenčního čipu a být stejně výkonný i rychlý. Samsung prý dokonce tvrdí, že je jejich vylepšený Exynos 990 lepší.

Pokud je to pravda, tak bychom zajásali, protože by konečně zmizela (alespoň částečně) dvojí kvalita. Stejně jako se často rozčilujeme, že v Německu mají lepší kvalitu potravin, u Samsungu se pozastavujeme nad tím, že jiné trhy mají lepší procesory. Když už nic jiného, tak je to nefér vůči zákazníkům. Nedivím se pak tomu, když někteří lidé říkají, že si objednají Samsung z Ameriky. Vždyť je to logické a od Samsungu dlouhodobě neprozřetelné.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • netije-30. červenec 2020

  Budu tam mat ventilator? Alebo bude v original baleni minimalne kuchynska chnapka, aby sa jeden nepopalil? Sranda stranou, som zvedavy, mozno nasli zdroj problemov....

  Odpovědět 
 • cellbreaker-30. červenec 2020

  Vlk taky sliboval :D ..ale třeba se tentokrát pletu ;)

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.