EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR: Jak se daří Realme na českém trhu a co plánuje do budoucna? Vše je na dobré cestě

23.08.2020 09:00 / od Michal Šrajer
techarena.cz
  • Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s PR manžerem Realme Pavlem Křižkou o vstupu značky na český trh.
  • Dozvíte se, které modely jsou zatím nejpopulárnější, koho vidí jako hlavního soka, co plánuje přinést na náš trh a další zajímavosti.

Díky našemu rozhovoru s Pavlem Křižkou, PR managerem značky Realme v ČR, se můžete dozvědět, jak se výrobci po pár měsících na českém trhu daří a jaké má plany do budoucna. Možná padne i slovo o nějakých doposud neoznámených zařízeních.


Jak dlouho jste připravovali příchod značky Realme na český trh?

Česká republika byla součástí strategie globálního rozvoje Realme od doby, kdy byla značka založena. Ve skutečnosti je to spolu s Polskem a Řeckem náš klíčový trh v oblasti a byla to právě ČR, kde jsme naše působení v regionu CEE v roce 2019 zahájili.


Recenze Realme 6S

Neváhej a ber

Recenze Realme 6S

Láká především na svůj 90Hz displej, který za cenu 6 tisíc korun jinde neseženete.

Více zde
Které modely nejvíce české zákazníky zaujaly? Které jsou nejprodávanější?

Určitě je to naše „číselná řada“ - tedy Realme 5, 6 a jejich verze. Řadu Realme 5 jsme představili v roce 2019 a hned se stala populární mezi lidmi po celém světě, v ČR nevyjímaje. Pro zajímavost: modely řady 5 dosahují silných prodejů ještě i dnes. V dubnu 2020 jsme pak uvedli na trh novou generaci Realme 6 (6, 6s a 6 Pro), která je v současné době mezi lokálními zákazníky právě tou nejoblíbenější. Těšíme se také na prodejní výsledky našeho nového modelu Realme C11, který právě vstoupil na trh. Řada C je oblíbena zejména mezi mladými zákazníky. Další nově uvedený smartphone, do kterého vkládáme velké naděje, je Realme X50, který se stal nejdostupnějším 5G zařízením v České republice.


Můžeme dostat odhad podílu telefonů Realme na českém trhu? Případně počet prodaných telefonů?

Zatím nemáme auditovaná data ke sdílení, ale pracujeme na tom.

Koho vidíte v ČR jako hlavního konkurenta?

Obecně se soustředíme spíše na sebe a na to, jak mladým evropským spotřebitelům nabídnout přesně takové telefony, které chtějí. Pracujeme na sobě každý den, zlepšujeme se a usilujeme o to, abychom se brzy stali jednou z předních značek smartphonů na trhu. Konkurence mezi výrobci je samozřejmě obrovská, ale prospívá hlavně spotřebitelům. My jsme rádi, že můžeme soupeřit i o náročného evropského zákazníka, protože tahle zkušenost naší mladé značce pomáhá ve výzkumu, vývoji, výrobě, prodejích, marketingu, zkrátka ve všech oblastech. Pokud bychom nicméně měli zmínit jednoho hlavního konkurenta na místním trhu, bylo by to Xiaomi.


Plánuje Realme v dohledné době přinést na český trh nějaká neoznámená zařízení, o kterých nám můžete říct už nyní něco více?

Jsme na českém trhu teprve od konce loňského roku, ale naše portfolio v ČR už tvoří 13 zařízení. Ještě do konce letošního roku chceme na český trh uvést více než 5 nových modelů, z toho nejméně 2 modely s 5G a dostupnou cenovkou. Ukážeme také naše klíčové modely a některá překvapivá zařízení z jiné kategorie, než jsou smartphony. Snažíme se udávat trendy v různých technologických oblastech a vyvíjet produkty, které vytvářejí jeden propojený ekosystém. Proto je pro nás stále důležitější dodávat na trh produkty kategorie AIoT.


Takže nás čeké také více chytré eletroniky do domácnosti? Ne pouze telefony, sluchátka a hodinky?

Jak již bylo zmíněno - produkty AIoT jsou stále důležitější součástí našeho portfolia. Naše produktová strategie může být shrnuta jako „1 + 4 + N“.  To znamená, že středobodem portfolia realme jsou stále smartphony doplněné o 4 hlavní produkty AIoT - domácí audio, sluchátka, chytré hodinky a televizory. Tento ekosystém je pak připraven podporovat libovolný počet (N) zařízení. Pro zajímavost: do konce letošního roku budeme mít globálně v nabídce už 50 produktů ze segmentu AIoT, v roce 2021 chceme nabídnout nejméně 100 těchto zařízení včetně domácího audia, chytrého osvětlení nebo televizorů. Samozřejmě se budeme snažit abychom přinesli ta nejvhodnější AIoT zařízení i českým zákazníkům. Zatím v ČR nabízíme sluchátka, chytré hodinky a fitness náramky, ale můžete od nás očekávat mnohem více.


Telefony Realme se dostaly rychle do nabídky O2, mají o ně zájem už nyní i další operátoři?

Rozhodně. Za méně než 6 měsíců jsme již zalistováni u O2 hned 3 produkty - Realme 6, 6i a C3. Takhle rychle se to podle našich informací zatím žádné nové značce na trhu nepodařilo. Připravujeme také spuštění 5G produktů a vedeme pokročilá jednání s druhým operátorem. Do konce roku bychom rádi vystupovali v nabídkách všech 3 místních operátorů.


Realme není zatím v ČR příliš známé. Plánujete v dohledné době větší reklamní kampaň či jiné aktivity v rámci zviditelnění značky?

Jsme sice mladá značka, ale celosvětově jsme už mezi TOP 7 v oblasti smartphonů a v druhém kvartále jsme se stali nejrychleji rostoucí značkou smartphonů vůbec. Na to samozřejmě musíme navázat i v ČR. Ve druhé polovině roku přineseme produkty, které ještě více zatopí konkurenci, a výrazné kampaně k jejich uvedení. Budeme dále navazovat partnerství se silnými partnery z různých oblastí. Do konce letošního se chceme přiblížit mezi 5 nejsilnějších smartphone značek na trhu.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Joel-24. srpen 2020

    Nečekal jsem že by tady byl rozhovor, ale.prijdr mi to fajn a docela chápu o co se realme snaží

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.