EU jde opět po Apple. Tentokrát je na mušce Siri za 28 miliard dolarů Další boje o peníze technologických firem

18.07.2020 09:00 / od Honza Nuc
foto:  apple.com
  • Evropská unie (EU) se rozhodla kontrolovat více než 400 velkých společností, který by mohly porušovat podmínky spravedlivé hospodářské soutěže na území EU.
  • Mezi nimi jsou i technologické společnosti Apple, Google a Amazon a jejich hlasoví asistenti Siri, Google Asistent a Alexa.
  • Evropská komise (EK) vyšetřuje všechny tři a zjišťuje, zda nenajde nějaké nedostatky.

Evropská komise (EK) chce prověřit hlasové asistenty od společností Apple, Google a Amazon, aby zjistila, zda jimi neporušují společnosti hospodářskou soutěž na území Evropské unie a také chce vědět, jak je se získanými daty nakládáno a zda kvůli nim nebudou mít tyto společnosti dominantní postavení na trhu. Podobně se Evropská komise zaměřila i na jiné odvětví, konkrétně energetiku, finančnictví a zdravotnictví. Všechny společnosti tak prověřuje.

Pokud EK zjistí pochybení proti nařízení Evropské unie, může společnostem vypsat pokutu ve výši až 10 procent z jejich obratu za fiskální rok. Konkrétně Apple měl za minulý rok obrat 260 miliard dolarů. To znamená, že v případě pochybení by mohl zaplatit až 26 miliard dolarů (606,6 miliard korun). Rozhodně se nejedná o nezanedbatelnou částku.

Apple se nedávno vyhnul velké pokutě ve výši 13 miliard eur za údajné zvýhodňování na daních v Irsku. Evropský soud nakonec rozhodl, že Apple ani Irsko nic protizákonného neudělali a krácení daní se nedopustili, tudíž z toho Apple vyvázl dobře. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Joel-19. červenec 2020

    nechci být rejpal ale to si můžou vybrat jestli 26 miliard korun nebo 606,6 miliard to zřejmě korun, ne chápu že je nejspíš překlep ale někoho jako mě to může na chvilku zmást.Jinak jako vždy skvělí článek Honzo pokračujte.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.