Essential Phone 2 s průhlednou přední kamerkou je realitou? Snad se dalšího telefonu skutečně dočkáme

07.02.2019 11:05 / od Michal Šrajer
/Photos/xiaomi_mi_8_lite_foto__23_.jpg
  • Malá naděje dnes vzplála v srdcích všech fanoušku Essentialu
  • unikly totiž obrázky patentů společnosti, kde se ukazují nové technologie prezentované na novém telefonu
  • Dočkat bychom se tak mohli částečně průhledně přední kamerky a čtečky otisků v displeji

Essential Phone bohužel nebyl tím úspěchem, v který fanoušci Androidu doufali. Telefon, za kterým stál sám tvůrce Androidu Andy Rubin, byl v recenzích vždy kritizován za špatný fotoaparát, neodladěné prostředí a další drobnosti. Všechno se ovšem posupně zlepšovalo aktualizacemi, kterými si ostatně vybudoval Essential nyní malou, ale velice věrnou základnu fanoušku. Každý měsíc totiž obletí svět zpráva, že Essential vydal opět bezpečnostní aktualizaci ve stejný den jako Google na své Pixely a stejnou rychlostí vydal výrobce jako jediný také aktualizaci na Pie. Pokud chce zkrátka tu nejlepší podporu a rychlost aktualizací, tak máte na výběr z Pixelů nebo Essentialu. 

Díky tomuto přístupu k softwaru si získal Essential srdce mnoha lidí, kteří si ani jejich telefon nekoupili. Prostě chce každý nyní jen vidět druhý lepší telefon, který bude mít stejně dobrou podporu a až ten si pořídit. Bohužel byla však společnost kvůli minimálním prodejům ve špatné situace, a tak se muselo propouštět a vize druhé generace zmizely. Tedy až doteď. 

Nově se objevují první spekulace a obrázky druhé generace Essential Phonu. Všechny obrázky a informace pocházejí z patentů společnosti, avšak o první polovinu jsme již přišly. Obrázky popisující přední kamerku telefonu byly totiž staženy. Ukazoval se však na nich princip, kdy byl uprostřed obrazovky pouze průstřel namísto malinkého notche, který má první generace. Speciální je ovšem fakt, že průstřel je pod displejem a měl by jít nějakým způsobem částečně zprůhlednit, takže by vesměs kamerku překrýval lehce obraz displeje. Essential podle všeho testuje tuto technologie u LCD i OLED panelů, ale nakonec padne volba pravděpodobně na OLED. 

Druhý patent, jehož obrázek vidíte vpravo, totiž ukazuje Essential Phone 2 se čtečkou otisků prstů přímo v displeji. Přesněji tedy pod softwarovým domovským tlačítkem. I na tomto obrázku můžeme vidět bezrámečkový design s průstřelem pro přední kamerku, avšak nijak zde není znázorněno ono překrývání kamerky displejem.  

V každém případě jsem ale nadšen z alespoň nějakých zpráv o druhém Essential Phonu. První generace na mě během testování zapůsobila skvěle svým zpracování, které je podle mě dodnes to nejlepší na trhu. Navíc mi společnost pravidelně dokazuje, jak moc pro ni znamenají softwarové aktualizace a komunita kolem značky za ty roky od vydání rozkvetla a díky úžasným slevám v Americe se i citelně rozrostla. Zkrátka se už nemůžu dočkat dalších zpráv a vy? 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Tomáš Konečný-před 166 dny

    V názvu máte hrubku. S kamerkou, ne Z kamerkou.

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.