Epson představil v Praze nové produkty. Zmínil i mašinu na recyklaci papíru Produktů společnost ukázala spoustu

10.03.2020 16:03 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Japonská společnost Epson pořádala v Praze představení nových produktů v rámci akce Epson Days, na kterou sezvala novináře i potenciální zájemce o produkty.
  • Během prezentace promluvil manažer české pobočky Epsonu Marcel Divín o vizích společnosti, dlouhodobém plánu a samozřejmě nových tiskárnách či skenerech.
  • Co se týče budoucnosti tisku, Epson ji vidí v takzvané Heat-free technologii.

Epson patří mezi sto předních technologických firem na světě a zaměřuje se především na inkoustové tiskárny, projekční techniku (projektory), robotické systémy, ale i nositelnou elektroniku. Epson Days, jež společnost uspořádala v pražském O2 Universum, byla samozřejmě zaměřená na celé portfolio společnosti. K vidění byla celá plejáda projektorů, ale především tiskáren od těch nejmenších až po stroje, jež zvládly vytisknout velkoformátové fotografie.

Nicméně, pojďme k samotné prezentaci výrobce. Marcel Divín zmínil, že udržitelnost a co nejmenší dopad na životní prostředí je pro společnost prioritou a že se jí podařilo snížit od roku 2008 produkci CO2 o více než 90 procent. Zelenější strategie Epsonu tak podle dostupných údajů ušetří tolik elektrické energie ročně, že by do plné kapacity dobila 1,2 miliony elektrických aut. V případě CO2 Epson ušetří množství, které by absorbovalo 29 milionů stromů. No a ročně ušetří okolo 5,5 miliardy korun.

K vyšší udržitelnosti přispívá i technologie Heat-free. Při tisku tak Epson nevyužívá vůbec žádného zahřívání toneru. Klasické laserové tiskárny v procesu tisku se musí zahřát celkem dvakrát, stejně tak inkoustové tiskárny. Inkoustová tiskárna od Epsonu však využívá jen dva kroky procesu tisku, kdy prostě vypustí inkoust a je to. Bez zbytečného zahřívání, což přispívá k delší výdrži samotné tiskárny.


Nové tiskárny pro firmy i běžné uživatele

Celá prezentace však nebyla pouze o strategii firmy a jejích dlouhodobých plánech. Nejdůležitějším bodem bylo představení nových produktů, mezi něž patří tiskárny z řady WorkForce Pro RIPS určené především pro firemní klientelu. Z této řady Epson ukázal modely WF-C879D3TWFC a WF-C878D3TWFC. První zmiňovaný model dokáže bez přerušení vytisknout až 86 tisíc stran černobíle nebo 50 tisíc stran barevně. Samozřejmě se tisk odvíjí od náročnosti tištěných stránek. Druhý model pak zvládne 20 tisíc stran. Výhodou je především snadná výměna inkoustových zásobníků, jež zvládne vyměnit naprosto každý.

Mezi dalšími tiskárnami určených pro byznysová řešení je multifunkční tiskárna z řady WorkForce Enterprise WF-C20600D4TWF se statickou liniovou hlavou, díky které je tisk rychlejší a tiskárna tak zvládne vyprodukovat až 60 stran za minutu. Epson však nabízí i tiskárny s rychlostí 75 stran/minuta (WF-C20750D4TWF) a 100 stran/minuta (WF-C21000D4TWF).

Tyto nové produkty uspokojí poptávku po udržitelném, vysokorychlostním tiskovém řešení pro středně velké podniky s požadavky na tisk přibližně 8 tisíc stránek za měsíc,“ vyjádřil se Martin Lucký ze společnosti Epson s tím, že zmíněné tiskárny vyplní mezeru v nabídce společnosti.

Menší kanceláře maximálně o patnácti lidech by pak mohly zajímat tiskárny z řady EcoTank, konkrétně modely L15150 a L15160. Ty nabízí nízké náklady na tisk i poměrně rychlé tištění, skenování a kopírování až do formátu A3. Tiskárny mají minimální životnost 150 tisíc stran.


Digitalizace obsahu je na vzestupu

Podle analytické skupiny Quocirca až 76 procent organizací a firem očekává, že do roku 2025 navýší potřebu digitalizace papíru. Epson tak na budoucí poptávku reaguje novými skenery WorkForce DS-30000 a DS-32000.

Jedná se o skenery s vysokorychlostním snímáním obrázků až do 90 ppm. Skenery můžete nasnímat až dokumenty ve velikosti A3, ale i pasy, vizitky a další důležitá lejstra.

Naše nová řada skenerů A3 přichází v době, kdy se digitalizace dokumentů stává stále důležitější pro dodržování předpisů v organizacích a byla navržena tak, aby snadno zapadala do jakéhokoli pracovního toku dokumentů,“ řekl ke skenerům Steve King, manažer produktového marketingu.


Ze starého papíru nový? Se stanicí PaperLab ano

Velice zajímavým produktem je však stanice PaperLab, jež dokáže recyklovat použitý papír. Stanice váží okolo tuny a prozatím není v České republice dostupná, prozatím jen pár kusů na německém či francouzském trhu. O co ale ve zkratce jde. Do PaperLabu vložíte použitý papír, respektive již potištěné stránky. Stanice papír rozloží a následně pomocí lepidla opět spojí dohromady. Můžete si dokonce zvolit, jakou barvu papíru budete chtít. Za tři minuty minuty pak vyjede zcela „nový“ list papíru.

Proces můžete opakovat až sedmkrát. Vícekrát bohužel ten samý kus papíru recyklovat nelze. Jedná se však o další ekologičtější řešení pro velké společnosti, úřady či univerzity, které mají velkou spotřebu papíru.

Letos by se údajně mohl dostat jeden PaperLab i do České republiky, prozatím to však není jisté. PaperLab je totiž velice nákladný stroj, který stojí zhruba půl milionu dolarů.

 

 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.