Energizer P18K Pop je drahý a hůře vybavený telefon... s 18000mAh baterkou Pro milovníky cihel jasná volba

02.03.2019 12:56 / od Michal Šrajer
/Photos/oneplus7_colors.jpg/Photos/oneplus7_colors_small.jpg
  • Energizer představil na MWC přes 25 různých telefonů, z nichž většina pochází z Aliexpressu
  • Největší poprask natropil však model P18K Pop s 18000mAh baterkou a půlkilovou hmotností
  • Jako dobrý telefon ovšem tento zasekaný Energizer za 15 tisíc vážně neobstojí

Jedním z nejbizarnějších stánků na veletrhu MWC byl bezesporu Energizer. Našel jsem tu desítky telefonů, které jsem poznával často z Aliexpressu, jen měly na sobě nalepené logo tohoto známého výrobce baterií a pak tu byl model P18K Pop. Telefon, o kterém se výrobce ani nechlubí nikde rozměry, jelikož jde zkrátka o obří cihlu s neuvěřitelnými 18000 mAh. To vám má vydržet na 4 dny nepřetržitého poslouchání hudby nebo 2 dny sledování videí. Dobijení pak ani přes 18W přenos energie skrz USB-C nebude nejrychlejší.

Tak obří baterie má ale za následek tak obří rozměry, že je tento stroj prakticky nemožné narvat do kapsy u kalhot. Jak jsem psal, Energizer se rozměry nechlubí, ale já měl v kapse metr a hmotnost jsem nakonec také nějak vymámil. Mohu vám tedy říct, že telefon má 40 milimetrů v pase a váhá činí nějakých 460 gramů! Kdo by chtěl tahat v kapse půl kilovou powerbanku? 

Navíc je ta baterka spojena s ne moc povedeným telefonem. 6,2palcový Full HD+ displej vypadá slušně a nad extra tenkými rámečky je nutno smeknout. Pokud se ptáte, kde je kamerka, tak ta je motorizovaná vyjíždějící a duální 16 + 2 Mpx. Vyjela ovšem je tak v polovině případů, co jsem chtěl, jelikož software není ani zdaleka hotov. Vzadu je poté trojitý foťák 12 + 5 + 2 Mpx, ale proč tu je tolik senzorů netuším. Ani zástupci Energizeru mi nedokázali odpověď, k čemu je ten 5Mpx senzor. Z osobních zkušeností s ostatními čínskými telefony, na kterých je postaven i tento model, tipuji, že jsou buď oba pro rozmazání pozadí, nebo nedělá 2Mpx senzor vůbec nic. 

Doslova každý telefon s Heliem P70, který jsem si na MWC zkusil, se neskutečně sekalKaždopádně je zajímavé, že je tu spousta místa pro tu mega baterku a podobně, ale na 3,5mm jack se nedostalo. Dále je zde také procesor MediaTek Helio P70 s 6 GB RAM a 128GB úložištěm. Člověk by řekl, že to bude dostatečně výkonný hardware, ale doslova každý telefon od nespočtu výrobců s Heliem P70 se neskutečně sekal i s Androidem 9.0 Pie. Ani tento obr nebyl výjimkou, takže nebylo příjemné jej používat čistě ergonomicky a pocit ze softwaru vše jen zhoršil. Čtečka otisků na boku fungovalo ale obstojně. 

P18K Pop je jednoduše nepraktický kus baterie s přilepeným displejem. Telefon jako takový tu hraje druhé housle baterce, a to je zároveň i problém. Energizer si za svou powerbanku řekne prý v přepočtu 15 tisíc korun. To je směšně vysoká cena za tak vybavený telefon, který se chlubí jen tenkými rámečky a baterkou. Uděláte mnohem líp, když se koupíte levnější opravdu dobrý telefon a k němu někde seženete powerbanku. Budete spokojenější s telefonem a powerbanku můžete hodit vždy do batohu a nemusíte jí tahat pořád v kapse. Alespoň se tu ale letos o Energizeru mluví, takže svůj účel P18K asi splnil.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.