Elon Musk představil auto budoucnosti. Elektrický pick-up Cybertruck přijíždí Vypadá jako z počítačové hry

22.11.2019 16:19 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Elon Musk dnes ráno představil nový automobil v portfoliu firmy Tesla. Tentokrát je to poprvé takzvaný pick-up.
  • Automobil sklidil rozporuplné reakce, protože má netradiční, hodně futuristický vzhled.

Nejedná se vůbec o klasický pick-up, který bychom mohli očekávat. Už jeho jméno, Cybertruck, dává vědět, že se jedná o něco speciálního. Design připomíná automobily z daleké budoucnosti, a to je hlavní výhoda a zároveň nevýhoda. Majitelé klasických, tradičních pick-upů jsou většinou konzervativnější lidé a nový Cybertruck nemusí přijmout úplně vřele. Své zájemce si ale jistě automobil najde. Automobil je vyrobený ze speciální za studena válcované oceli, která má podle Muska odolat nárazům i střelbě ze zbraně s 9mm projektily. Ostatně přímo na pódiu Muskův kolega bouchal do auta kladivem. Bezvýsledně. Také skleněná okna mají být neprůstřelná a velice odolná. Při představení ale nevydržela náraz kovové koule. Muska ale chybička nerozhodila a jen řekl, že to "napraví na Twitteru". 

Elon Musk se dokonce chlubil videem, ve kterém Cybertruck předjel Porsche 911. Elektrický pick-up totiž dokáže zrychlit z nuly na sto za 2,9 vteřin. Co se týče tažné síly, tak pick-up by měl utáhnout přívěs o hmotnosti až 6,3 tuny. Také vzduchový podvozek stojí za zmínku. Řidič si může dle situace zvýšit světlou výšku vozu pro jízdu na dálnici či v terénu. Maximální světlá výška vozu by tak měla být 40 centimetrů. Zajímavý je i samotný úložný prostor, který je jak vepředu pod kapotou, tak samozřejmě v druhé polovině vozu, kterou Tesla označuje jako vault (trezor). Dvířka úložného prostoru jsou navíc "teleskopická", takže se dají rozložit a vytvořit nájezdovou rampu.

Futuristický pick-up Cybertruck bude Tesla nabízet v základní verzi za 39 900 dolarů (asi 920 tisíc korun), což je poměrně dobrá cena, protože američtí zákazníci údajně běžně kupují pick-upy za cenu okolo 50 tisíc dolarů. Základní varianta automobilu zvládne na jedno nabití urazit 400 kilometrů a má zvládnout utáhnout 3,4 tuny. Další verze už jsou výkonnější. Za 49 900 dolarů (1,15 milionu korun) je možné zakoupit dvoumotorový model s dojezdem 480 kilometrů, který utáhne 4,5 tuny. No a nejvyšší verze s pohonem na všechna čtyři kola a dojezdem 800 kilometrů bude stát 69 900 dolarů (1,6 milionu korun).


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.