Elon Musk doufá, že vesmírná loď Starship dosáhne orbity do půl roku Plány jsou velké

30.09.2019 16:14 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
  • Ambiciózní plány vizionáře Elona Muska jsou stále v plném proudu. Do půl roku chce vyslat svou vermírnou loď na orbitu.
  • Musk to sdělil prezentace, kde odpovídal na otázky, jež mu lidé položili. Před odletem na orbitu bude ještě několik testů.

Vesmírná loď Starship s označením Mk1 by měla odstartovat z Texasu na suborbitální let během dvou měsíců. Poté odstartuje Starship Mk2 z Floridy, a to maximálně do konce listopadu. Další testovací lodí bude ta s označením Mk3, jež začnou ve SpaceX stavět v říjnu a jež vzlétne v prosinci. No a nakonec má suborbitální let absolovat loď Mk4, a to v únoru.

Suborbitální let

Suborbitální let

Suborbitální kosmický let je let, který nedosáhl oběžné dráhy, ale překonal nebo se přiblížil hranici vesmíru. (Zdroj: cs.wikipedia.org)

Pokud půjdou všechny testy dobře, nejpozději do konce září by mohl Musk vypustit vesmírnou loď rovnou na orbitu. Elon Musk v budoucnu plánuje, že by mohla vesmírná loď na orbitu létat třikrát až čtyřikrát denně, zatímco loď s názvem Super Heavy Booster by mohla létat až dvacetkrát za den. SpaceX se tak chce zaměřit na komerční služby, a to už od roku 2021. Do roku 2023 chce spustit lunární turistickou cestu.

Samozřejmě musí jít všechno podle plánu a testy vesmírných lodí musí být úspěšné. Pokud nebudou, celý projekt se zpozdí. Podle mě je plán bezesporu zajímavý, ale není kam spěchat. Úspěchy programu SpaceX jsou nesporné, ale jak se říká: "Dvakrát měř a jednou řež.". Raději udělat více testů, než zbrkle dodržovat termíny. Přece jen půjde o komerční služby, které by měly využívat běžní lidé, ne kosmonauti.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.