Elektrický systém Bosch pro kočárky usnadní rodičům jízdu v náročném terénu Snadněji do kopce i z něj

02.09.2019 12:01 / od Honza Nuc
Huawei Watch GT 2
  • Elektrický pohon se postupně dostává do aut, elektrických koloběžek i skateboardů.
  • Horkou novinkou se ale stává elektrický kočárek od společnosti Bosch.
  • Kočárek by se měl začít prodávat už příští rok a postupně by mohly podobné kočárky časem přibývat.

Bosch představil elektrický systém pro kočárky, který využívá duálních elektrických motorků a také senzorů, které pomohou rodičům při jízdě do kopce i z kopce. Přítomné senzory na kočárku totiž samy rozpoznají, jestli rodiče kočárek tlačí do kopce a v tomto případě se elektrický motorek zapne a s obtížnější trasou vypomůže. Může se ale stát, že rodiče s kočárkem pojedou poté z většího kopce zase dolů. To naopak motorek začne automaticky zadní kola kočárku brzdit. Kočárek by se měl také sám zabrdzit, pokud by nad ním rodič ztratil kontrolu, což může být neocenitelná bezpečnostní vlastnost.

Elektrický systém má i zajímavě vyřešené napájení. Dojezd kočárku čistě na elektrický pohon je nějakých devět kilometrů. Je důležité ale zmínit, že elektrický pohon v kočárku nebude stále zapnutý a bude aktivní jen v případě potřeby, tedy u náročnějšího terénu. A stejně bude vždy pouze vypomáhat. Proto bude zaručeně skutečný "dojezd" o dost vyšší. Celý systém kočárku bude napájet 18V baterie, kterou Bosch využívá pro své vrtačky. Pokud by tedy majitelé měli doma nějaké Bosch elektrické vrtačky, mohou využít baterii i z nich. Na dlouhý výlet si tak můžete nabít pár akumulátorů do zásoby, kdyby vám náhodou energie došla.

Zajímavostí je také propojení kočárku s mobilním telefonem pomocí aplikace. V aplikaci majitel kočárku uvidí, kolik baterie ještě zbývá a navíc může kočárku uzamknout kola, aby s ním nikdo nemohl ujet.

Elektrický systém je určen pro klasické kočárky i pro kočárky určené pro dvojčata. Systém jako první "nasadí" na své produkty firma Emmaljunga ze Švédska a dostupné by měly být už v roce 2020 za zatím neznámou cenu. Předpokládá se, že se časem přidají další firmy.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.