Edge brzy skončí. Microsoft pracuje opět na novém prohlížeči Založen bude na enginu Chromium

04.12.2018 15:30 / od Tomáš Hubáček
Huawei Watch GT 2
  • Microsoft se má podle všeho zbavit svého enginu EdgeHTML
  • Namísto něj pracuje na zcela novém prohlíženi založeném na Chromiu
  • Prozatím nese prohlížeč jméno

Microsoft zápasí již dlouhé roky se svým webovým prohlížečem. Když pomineme nespočet vtipů na starý Explorer, tak tu máme novější Edge z roku 2015. Ten učinil za ty roky od vydání velké pokroky a nabízí tak nejen atraktivnější prostředí, ale také mnoho velice užitečných funkcí pro uživatele Microsoftích aplikací v telefonech. I přesto se ovšem nedaří prohlížeč pořádně zpopularizovat mezi uživateli a především vývojáři. 

Právě to jsou podle anonymních zdrojů důvody, proč Microsoft opustí svůj vlastní renderovací engine EdgeHTML. Namísto toho se údajně pracuje na novém prohlížeči s dočasným jménem “Anaheim”, jenž bude postaven na enginu Chromium. Prohlížeč od Microsoftu tak bude mít stejný základ jako Google Chrome, Firefox či Opera. Novinka bude pochopitelně výchozím prohlížečem ve všech Windows 10 zařízeních včetně těch ARMových. 


Nový engine by přitom měl zajistit, že veškerý obsah se bude v prohlížeči od Microsoftu zobrazovat a chovat většinou stejně jako ve Chromu. Tím pádem by už Microsoft netížilo zpomalování a další různé potíže Edge. Zároveň se však neví, jak to bude se všemi nesmírně užitečnými funkcemi, které Edge nyní nabízí. Prozatím se ani neví, zda dostane Anaheim úplně nové jméno či ponese opět označení Edge. Stejně tak je nejisté, zda dostaneme zcela nový design. 

Já osobně bych uvítal, kdyby Microsoft předělal 1:1 svůj stávající Edge v novém enginu, byť to samozřejmě není jednoduché. Mohl bych tak používat konečně na svém počítači prohlížeč přímo od Microsoftu se všemi jeho výhodami, ale už by mě netrápily různé záseky a zpomalené reakce, se kterými se na svém počítači s Edgem občas setkávám. V každém případě jsem velice zvědavý na první polovinu příštího roku, kdy by měl Microsoft svůj nový prohlížeč ukázat


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.