DxOMark začíná porovnávat přední fotoaparáty. Zatím fotí nejlepší selfies Pixel 3 a Galaxy Note 9 Porovnávat se bude podání pleti, barvy, ostrost a podobně

22.01.2019 13:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Slavný foto-benchmark DxOMark přidává celou samostatnou recenzi selfie foťáku k telefonům
  • Zatím vede Pixel 3 a Galaxy Note 9 s 92 body, přičemž na třetím místě jen Xiaomi Mi Mix 3 s odstupem 8 bodů
  • Pro zajímavost má Mate 20 Pro v selfie jen 78 bodů a není tak ani v TOP 5

DxOMark je slavný benchmark fotoaparátů, který používá bohužel nespočet lidí k porovnávání foto schopností telefonů. Stejně jako každý benchmark není ani DxO bezchybný a nevypovídá přímo o reálném využití. Hrubé porovnávání nám dává ovšem dobré, ale jedná důležitá kategorie tomuto benchmarku chyběla. Podle průzkumu je 40 % vyfocených fotek selfie, avšak selfie kamery DxO zatím zcela ignorovalo. Což se ovšem dnes mění. 

Každý telefon dostane od teď dvě hodnocení - hlavní foťák a ten přední. Selfie kamera navíc nedostane jen vlastní hodnocení, ale rovnou celou recenzi, která se rozděluje opět na fotky a video. Hodnotit se přitom budou ostrost, věrnost barev, podání pleti, kontrast, expozice, vyvážení bílé a tak dále.  

Do začátku byly tímto způsobem pro ukázku a porovnání zrecenzovány ty nejlepší fotomobily běžného žebříčku, takže mámě už prvních TOP 5 selfie-mobilů podle DxOMark. O první místo se zatím dělí Google Pixel 3 a Samsung Galaxy Note 9 s 92 body. Oba telefony přitom dostaly toto skóre z jiných důvodů. Zatímco Google sází především na texturu a detaily, čímž připouští trochu šumu, tak Samsung celý snímek hezky vyhlazuje, ale zase obětuje detaily. V žebříčku pak následuje překvapivě Xiaomi Mi Mix 3 s 84 body, Apple iPhone XS Max s 82 body a Galaxy S9+ s 81 body.  

Přidáním tohoto skóre se nám přitom trochu komplikuje hodnocení telefonů. Výsledky jsou totiž oddělené, takže třeba Mate 20 Pro vede se 109 body žebříček hlavních foťáků, ale v selfie má jen 78 bodů. Pokud si tedy sečteme všechny body ze všech fotoaparátů dohromady, tak najednou vede v DxO Galaxy Note 9 s 195 body a Pixel 3 je za ním se 193 body. Takové sčítání má ovšem smysl pouze pro ty z vás, kteří opravdu často fotí zadním i předním foťákem. Kupříkladu já bude selfie skóre zatím spokojeně ignorovat. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.