Dva displeje, dvě čtečky otisků, žádné rámečky. Tím nás zaujala Nubia X Další způsob, jak se zbavit rámečků

22.01.2019 17:00 / od Michal Šrajer
/Photos/xiaomi_mi_8_lite_foto__23_.jpg
  • Nubia X zaujme na první pohled, jelikož vepředu nenajdete skoro žádné rámečky a na zádech je druhý displej
  • Telefon si tak vystačí jen s jedním hlavním fotoaparátem a navíc lze druhý displej zajímavě využívat
  • Nechybí ani výkonný hardware, větší baterka či Android 9.0 Pie

Ani letos nechyběl na CESu stánek Nubia, na který jsem pochopitelně také zamířil, jelikož mě zajímal jeden velice unikátní model. Stejně jako každý výrobce se i Nubia snaží postupně zbavit kompletně rámečku kolem displeje, a tak vznikla Nubia X. Telefon, jehož synonymem by mohlo být slovo duální.  

Hlavním prvkem tohoto kousku jsou bez pochyby dva displeje. Vepředu je 6,26palcový Full HD+ IPS displej, který nemá skoro žádné rámečky. Naživo vypadá telefon opravdu fenomenálně. Rozhodně se jedná z tohoto pohledu o nejkrásnější zařízení, na jakém spočinul můj zrak. Podívaná vás čeká ovšem i na zádech, kde je 5,1palcový HD+ OLED displej. Ten vypadá rovněž velice dobře a Nubia má pro něj řadu využití. 

Zaprvé jej máte používat pro focení selfie fotek, jelikož právě díky tomuto displeji se mohl výrobce zbavit přední kamerky. Ve hrách může ovšem fungovat rovněž jako přídavná tlačítka a když leží telefon je tak na stole, tak zde může být Always On displej. Nevím, kdo by chtěl dávat telefon na stůl hlavním displejem dolů, ale funkce je to určitě zajímavá. Zároveň můžete pochopitelně používat i druhý menší panel jako váš hlavní, třeba když chcete ušetřit energii, nebo chcete lepší ovládání v jedné ruce. Samotná Nubia se ale pyšní hlavně certifikací na šetrnost očí zadního displeje díky prvotřídnímu filtru modrého světla. Doporučené použití je tak přes den na velkém, v noci na malém. 

Co s druhým displejem budete dělat, ale závisí pochopitelně na vás. Osobně se mi tato myšlenka ale líbí míň než vysouvací konstrukce. Nerad bych si totiž při každém položení telefonu škrábal neustále alespoň jeden displej a navíc, když náhodou dojde na pád, tak výměna zad nebude zrovna levná. Oceňuji ovšem originální řešení a jiný přístup. Jen ať je ten trh pestřejší. 

To však není jediná věc, která je tu dvakrát. Dvě jsou zde také čtečky otisků prstů, z nichž je každá na jedné straně, takže mohou odemykat telefon snadno leváci i praváci. Duální je poté také hlavní a jediný fotoaparát, jehož hlavní 16Mpx senzor se pyšní světelností f/1.8 a sekunduje mu 24Mpx senzor.  V oblasti hardwaru pak nepřekvapí Snapdragon 845, 6/8 GB RAM nebo až 512GB úložiště. Baterie má 3800 mAh a nechybí USB-C, ale 3,5mm jack už tu není a stejně tak ani voděodolnost. Co potom alespoň mě odradilo, je nadstavba Androidu 9.0 Pie, jež kopíruje Apple, jak jen může. 

Avšak celkově na mě Nubia X zapůsobila pozitivně a minimálně zepředu je to neskutečně přitažlivý kousek hardwaru. Velice by mě zajímalo, jak by si mohla vést takováto Nubia na našem trhu, ale u nás se bohužel ve velkém tato značka neprodává. A přitom by mohlo jít o populární volbu těch, kteří chtějí něco výjimečného a krásného.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.