Důkazy ohledně 120Hz displeje pro Galaxy S11 se nadále hromadí Samsung se připojí k OnePlus, ROG a dalším.

21.11.2019 14:00 / od David Petrák
JBL BAR 5.1
  • Zmínky o 120Hz displeji byly objeveny v betě One UI 2.0 pro Galaxy Note 9.
  • Kvůli vyšší frekvenci displeje by však mohla dost utrpět výdrž baterie.
  • Pokud Galaxy S11 takový displej nabídne, stane se Samsung největším výrobcem nabízejícím telefony se 120Hz displeji.

Každým rokem jsou telefony rychlejší, mají lepší výdrž baterie a s trochou štěstí budou vždycky o to více stylovější. Jednou z funkcí, která se u mobilních telefonů čím dál tím víc rozšiřuje je vyšší obnovovací frekvence displeje. Dnešním standardem je 60Hz, což znamená, že se obrazovka obnovuje 60x za sekundu. V roce 2017 Razer Phone ohromil displejem s frekvencí 120Hz, díky kterému se dalo dosáhnout značně plynulejšímu scrollování. Google, OnePlus a Oppo pak později představili telefony s 90Hz displejem.

Vypadá to, že se Samsung stane největším výrobcem nabízejícím telefony s displeji s vysokou obnovovací frekvencí. Korejský technologický blogger ve středu objevil, že už beta Androidu 10 pro loňský Galaxy Note 9 disponuje možností, která vám umožní změnit obnovovací frekvenci displeje z 60Hz na značně plynulejší 120Hz.

Podle všeho by tu měly být tyto tři možnosti:

  1. Vypnutí vysoké obnovovací frekvence a ponechání 60Hz
  2. Zapnutí vysoké obnovovací frekvence a ponechání 120Hz
  3. Zapnutí vysoké obnovovací frekvence a automatické přepínání mezi 60Hz a 120Hz.

Zapnutí vyšší obnovovací frekvence na loňském Note 9 nedává samozřejmě smysl, protože hardwarově není telefon schopen obnovovací frekvenci změnit. Možnost je tu pouze z důvodu testování softwaru. To však naznačuje, že vlajkový model Galaxy S11 pro rok 2020, který má být nasazen přímo s Androidem 10 bude disponovat 120Hz displejem. Zajímavostí je, že telefony Galaxy S10 a Note 10 stále běží pouze na Androidu 9.0 Pie a jediným telefonem, na který lze betu Androidu 10 nainstalovat je loňská Note 9.

Telefony s vyšší obnovovací frekvencí displeje rozhodně dávají smysl, protože je díky tomu používání konkrétního telefonu mnohem příjemnější, některé hry už pomalu začínají vyšší frame rate podporovat a celkově se na displeje s vyšší frekvencí dívá mnohem lépe. Problém by mohl ale nastat ve chvíli, kdyby šlo o výdrž baterie, protože jak je známo, cca 85% dnešních vlajek jsou jednodenní možná dvoudenní telefony a ve chvíli, kdy by se frame rate displeje zvýšil, mohla by být pro zařízení výdrž katastrofická, zvlášť pro jednodenní telefony, které se na hraně drží s 60Hz displejem. Osobně bych nejprve značně navýšil kapacity baterií a následně bych zvýšil frekvenci displeje, protože, když se mi telefon za pár hodin vybije, bude prakticky nepoužitelný, a tudíž bude moct výrobce informaci o 120Hz displeji cpát jedině do marketingu. Ve výsledku nebude totiž nikdo s tak špatnou výdrží 120 Hz používat.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.