Druhá generace Galaxy Fold má mít osmipalcový displej a S-Pen Snad už to tentokrát vyjde

28.01.2020 15:01 / od Honza Nuc
foto:  Samsung foto:  Samsung
  • Zatímco teprve 11. února má Samsung představit druhý ohebný telefon s názvem Galaxy Z Flip, už se objevují zprávy o třetím ohebném zařízením.
  • Tím má být pravý nástupce prvního Galaxy Foldu. Má však nabídnout větší osmipalcový displej a především pero S-Pen.

Ohebné véčko Samsung Galaxy Z Flip je už za dveřmi a vy se už nyní můžete podívat na video, ve kterém se odhaluje jeho podoba. Ohebná krasojízda Samsungu tímto letos neskončí. Podle dostupných informací má jihokorejský výrobce ještě v druhé polovině roku 2020 vydat další ohebný telefon, jež bude nástupcem prvního Galaxy Foldu.

Samsung Galaxy Fold 2 má mít větší displej, než jeho předchůdce, konkrétně osmipalcový (oproti sedmi palcům). Rozdíl by měl být i v displeji, na kterém by měla být tenká vrstva skla, jež bude displej chránit. Tím by se mohly vyřešit problémy prvního Foldu, který měl ochranu displeje plastovou a dělaly se v ní rýhy (více v článku Samsung má problém. Jeho ohebnému telefonu selhává displej). Kromě vylepšeného displeje má mít ovšem nové ohebné zařízení také dotykové pero S-Pen, kterým se doposud chlubila pouze řada Galaxy Note. Pro tak velký rozložitelný displej je přidání dotykového pera logickou volbou a jsem rád, že Samsung k takovému kroku přistoupí.

Dále by měl mít Galaxy Fold 2 108Mpx fotoaparát, jež uvidíme i v řadě Galaxy S20 a uvnitř bude tepat procesor Snapdragon 865, tedy nejvýkonnější procesor pro letošní vlajkové modely. Než samotné specifikace mě však zajímá, jak se Samsung popere se samotnou konstrukcí zařízení a jak ji vylepší. Bude se jednat stále o telefon ve tvaru knihy? Změní se nějak konstrukce telefonu? Samé otázky, na které dostaneme odpověď až za pár měsíců.


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.