Dron pro záchranné i bezpečnostní složky se hlásí do služby! DJI představil Mavic 2 Enterprise Novinka vyjde na více jak 45 tisíc korun

30.10.2018 17:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • DJI Mavic 2 Enterprise je dron určený pro záchranné složky a malé podniky
  • Jeho základ činí upravený Mavic 2 Zoom s 12Mpx fotoaparátem a bezztrátovým 2x a 3x zoomem
  • Navíc je možné na dron přidat i další příslušenství jako slinou svítilnu, reproduktor či majáček

Pokud vám drony nejsou cizí, určitě vám nemusím představovat společnost DJI. Jedná se dost možná o toho vůbec největšího a také nejznámějšího hráče na poli dronů. Drony této značky přitom najdete ve všech kategoriích. Od dostupnějších malých strojů typu Spark až po drahé hračky, jako je Mavic 2 Pro. Nyní ovšem společnost představila dalšího člena rodiny, který nemíří na běžné zákazníky. Nový Mavic 2 Enterprise chce totiž oslovit bezpečnostní a záchranné složky či malé podniky.  

Enterprise je v podstatě jen upravenou verzí Mavic 2 Zoom. Hlavní chloubou dronu je tedy 12Mpx fotoaparát s přepracovaným tříosým gimbalem, který zaručí ostré fotky a stabilní video záznam. Předností Zoomu je pochopitelně bezztrátový dvojnásobný či trojnásobný zoom. Právě díky těmto schopnostem přiblížení ve vysoké kvalitě byl vybrán jako základ tento model Mavic 2. Zoomování umožní mnohem flexibilnější a přesnější monitorování situací a hodí se rozhodně mnohem víc než kvalitnější obraz Mavic 2 Pro. Dále má dron samozřejmě nespočet senzorů, aby se vyhnul všem překážkám, nově upravené tělo a vrtule pro rychlejší a tišší pohyb a podobně. 


Hlavní výhoda novinky spočívá ovšem až v modularitě. Například je možná přidat na dron speciální silné světlo pro noční operace se svítivostí 2400 lumenů. Dále je možné nasadit také velice hlasitý reproduktor či majáček, aby na sebe dron upozornil v situacích se sníženou viditelností a aby varoval letadla. Navíc přidal DJI pro piloty nového drona pro jistotu přijímač ADS-B signálů z letadel, aby měl pilot přehled a nepřekážel vrtulníkům a letadlům třeba během záchranných operacích, hašení lesních požárů a podobně. 

Mavic 2 Enterprise je v prodeji ode dneška za 45 tisíc korun v přepočtu, avšak na našem trhu se k tomu určitě ještě přidají daně a podobně, takže bude cena vyšší. Za tento nemalý obnos dostanete v balení krom samotné drona také dálkový ovladač, jednu baterii, všechno příslušenství, o kterém jsem psal výše a pro jistotu i cestování kryt. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.