Dostáváme detaily o chystaném iPadu Air, MacBooku s ARM procesorem a dalších zařízeních Zřejmě bude rok bohatý na zařízení

21.04.2020 12:00 / od Honza Nuc
foto:  Apple
  • Podle dostupných informací má kalifronská společnost Apple ke konci letošního roku představit nové jablečné produkty.
  • Má se jednat o nové tablety iPad Air a také MacBooky s procesory ARM.

Podle uniklých informací má Apple představit iPad Air s Touch ID. Spekuluje se o tom, že by konečně Apple mohl nasadit čtečku otisků prstů pod displejem, jako tomu je u ostatních výrobců, ale známe amerického technologického giganta. Takové kroky u něj nejsou jen tak a spíš počítám opět s klasickým tlačítkem. Byť Apple si v poslední době testuje vždy nové nápady a technologie na iPadu, než je přenese také do iPhonů, avšak podobná technologie by byla určitě v iPadu Pro, a ne levnějším Air. Můžeme být, ale samozřejmě překvapeni. Kromě iPadu však údajně společnost pracuje také na zařízeních jako HomePod Lite, AirPods 3 Lite a samozřejmě novou řadu telefonů iPhone 12.

Mimo to se zřejmě konečně dočkáme čtrnáctipalcového MacBooku s procesorem ARM. Apple momentálně využívá procesory od Intelu, ale pokud by byla pravda, že nasadí ARM procesor, mohli bychom se dočkat levnějšího jablečného notebooku. Otázkou zůstává, jak by byl vyřešen problém s programy, které využívají standardní architekturu a nikoliv mobilní ARM. Ostatně si na tom i Microsoft s Windows zatím pokaždé vylámal zuby.

Dorazily k nám také zprávy o tom, že se nový iMac a procesor A14 kvůli pandemii koronaviru COVID-19 zpozdí. Nevím o jak dlouho a kdy tedy nakonec dorazí, ale vzhledem ke zpoždění procesoru A14 je samozřejmostí také odložení prodeje nových iPhonů. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-22. duben 2020

    Obávám se, že A-inhouse ARM MB nezlevní ani o prd a budeme ještě moc rádi, pokud tomu nebude naopak... Jsem též moc zvědav, jak to bude s kvalitou softu. Začátek bude asi docela prdel ;)

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.