Dostaneme více aplikací v Google Play? Ano, ale Google nás podfoukl Mnoho povyku pro nic

13.07.2020 15:00 / od Honza Nuc
techarena.cz
  • Google zobrazuje aplikace v Obchodu Play uživatelům podle toho, jakou lokalizaci si v telefonu zvolili.
  • Pokud je tedy dostupná aplikace pouze ve Spojených státech, v České republice se uživatelům vůbec nezobrazí. A naopak.

Někteří uživatelé se snažili obejít způsob, jakým jim Google servíruje aplikace, a chtěli se dostat i k těm, které se normálně v jejich regionu nezobrazují. Nejběžnějším způsobem je změna regionu v nastavení telefonu a případně i VPN. Tyto způsoby však nefungují vždy. Podobně jako u Netflixu. Uživatelé se tak nemohli dostat k určitým aplikacím, knihám nebo filmům. 

Google však nyní zpřístupnil aplikace pro skupiny z regionu EU a regionu EEA (Evropský hospodářský prostor). Uživatelé z EU uvidí aplikace dostupné jen v EEA a naopak. Ale to je vlastně všechno. Pouze uvidí. Jejich koupě či instalace totiž nebude ani tak možná. No a pokud se uživatelé budou chtít podívat na ty dříve nedostupné appky, musí jít přes webovou verzi Obchodu Play, být odhlášení a úplně dole na stránce si zvolit region. Potom uvidíte všechno z regionu EEA (případně EU), jak je vám libo.

To je ale asi tak vše. Sám Google píše na stránkách podpory toto: "Můžete vyhledávat aplikace, hry a další obsah ze zemí EEA, ale můžete nainstalovat a koupit pouze ty, které se zobrazí ve vaší verzi Obchodu Play určené pro vaši zemi.

Takže to vidíte. Je to jako když přijdete do zábavního parku, chcete si sednout na kolotoč a povozit se, ale namísto toho se na něj můžete jen dívat a v podstatě ani dotknout se nemůžete. Prostě čistě abstraktní zážitek závislý na vaší představivosti. Děkujeme za nic.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.