Do Indie míří nová Nokia 3.1 Plus s dobrou výbavou za super cenu Chtěli byste novou Nokii také na našem trhu?

11.10.2018 13:00 / od Michal Šrajer
/Photos/zenfone6_kamera.jpg/Photos/zenfone6_kamera_s.jpg
  • Nechybí ani NFC, duální fotoaparát, funkce VoLTE či samozřejmě čistý Android One
  • Telefon skrývá v pohledném těle procesor Helio P22, 6palcový HD+ displej bez výřezu či velkou baterkou
  • Za necelé 4,5 tisíce korun by se jednalo o velice zajímavé zařízení, avšak prozatím míří pouze do Indie

Vypadá to, že z Nokie se stává ten typ výrobce, který chrlí na trh jeden model za druhým, byť ne všechny se dostanou až na náš trh. Koneckonců byly nedávno představeny modely Nokia 5.1 Plus a 6.1 Plus, přičemž ani jeden se k nám nedostal. Zato nová Nokia 7.1 si k nám už cestu najde a možná se dočkáme i dnes odhalené Nokie 3.1 Plus. Jak už číselné označení napovídá, půjde o telefon nižší třídy, avšak vypadá jako velice solidní zařízení, jež má všechny předpoklady pro skvělý levný telefon. 


Předně je tu líbivá konstrukce, u níž sází Nokia na plastová záda zpevněná kovovým rámem. Byť může znít slovo plast špatně, tak půjde určitě o pevné a velice bytelné zařízení, což jsou ostatně všechny novodobé Nokie a je to jedna z tradic, kterou si společnost přenesla za své slavné minulosti. Jelikož má také telefon označení “Plus”, můžete se spolehnout na větší displej, než má původní Nokia 3.1. Zde máme 6” HD+ IPS displej s tenkými rámečky a obešel se i bez výřezu. 


Pod displej se ukrývá procesor MediaTek Helio P22, který by měl zaručit hladký chod Androidu 8.1 Oreo v čisté verzi Android One. Máte tedy jisté časté a rychlé aktualizace softwaru, o čemž svědčí i fakt, že nejnovější Android 9.0 Pie se pro zařízení již připravuje. Na výběr budou dvě paměťové varianty – 2/16 GB a 3/32 GB. Obě verze si zachovají slot pro microSD karty či dvě nanoSIM karty, FM rádio, NFC pro bezkontaktní platby, 3,5mm jack, Wi-Fi ac či VoLTE. Baterie má slušných 3500 mAh, díky níž slibuje HMD až dvou denní výdrž nové Nokie a nabíjení probíhá skrz starší microUSB. 


Na zádech je nad čtečkou otisků prstů umístěn duální fotoaparát, jehož hlavní senzor má 13Mpx se světelností f/2.0 a sekundární senzor má jen Mpx. Jde tedy pouze o doplňkový snímač pro rozmazání pozadí u portrétních fotek. Prozatím se chystá Nokia 3.1 Plus na pulty obchodů pouze v Indii, avšak možná se dostane postupně i k nám. Rozhodně by si to zasloužila, protože s cenou těsně pod 4,5 tisíce korun by se jednalo rozhodně o velice zajímavé zařízení. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.