Do automobilů Tesla by mohl zamířit "psí režim", což není taková hloupost, jak se může zdát Vaše auto by mohla ochránit v létě vaše mazlíčky či děti

22.10.2018 13:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Auto by dostala skrz aktualizaci možnost zapnout režim, který by zapnul třeba nějakou hudbu a reguloval výrazněji teplotu interiéru
  • Elon Musk ukázal na Twitteru zájem o přidání
  • Zda se podobné funkce skutečně dočkáme není jisté, ale nápad je to určitě dobrý

Letní horka jsou příšerná věc, a to obzvláště pro naše mazlíčky. Letos už máme sice všechna vedra za sebou, ale příští rok tu budou zase, a tak se vyplatí být připraven. Přeci jen se můžete bohužel celkem často dočíst o hrozivých zprávách, kdy majitel zapomněl svému pejskovi v autě otevřít okénko a ubohé zvíře letní parno nezvládlo přežít. Co může být ještě hroší, podobné případě se dějí občas i s malými dětmi, a tak je zvláštní, že žádná automobilka tento problém nijak zvlášť neřeší. 

Ne však Elon Musk, který je známý svou vysokou aktivitou na Twitteru, kde častokrát na základě dotazů a přání svých fanoušků dokonce i upravuje a vytváří nové produkty. Podobným případem může být i speciální “psí režim”, který by se mohl do automobilů Tesla přidat pomocí aktualizace. V podstatě by se po zapnutí tohoto režimu kupříkladu zapnula hudba, které by poskytla mazlíčkovi či dětem nějaké odreagování, a především by udržovala klimatizace v autě určitou teplotu. Jedná se o zajímavý nápad a tak odpověděl Musk na dotaz, zda by něco takové šlo přidat jednoduše zprávou “Ano”. 

Teď si můžete říkat, že není potřeba žádný režim, stačí zapnout klimatizaci. To by ovšem výrazně spotřebovávalo pohonné hmoty, a právě v tom by měla zrovna Tesla velkou výhodu. Čistě elektrická auta jako Tesla mají totiž už v základu speciální funkcí, která vyrovnává interní teplotu auta a spotřebuje přitom jen zanedbatelné množství energie, jelikož nepotřebuje mít přímo zapnutou klimatizaci. Funkce existuje z důvodu obav lidí z potenciálního přehřívání auta, pokud by stálo dlouho dobu na slunci. Samozřejmě dnes žádné nebezpečí nehrozí, ale jedná se zkrátka o přežitek z doby, kdy se objevovala první auto poháněna plynem. V každém případě by se dala tato funkci vcelku snadno rozšířit právě i na výraznější kontrolu teploty interiéru a auto by nemuselo žrát ani moc energie. Určitě budou mít díky tomu milovnicí zvířátek přinejmenším další záminku, proč koupit elektromobil.   


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.