Dnešek patří ohebným telefonů. Ten od LG se bude jmenovat Flex, Foldi nebo Duplex Poslední jmenovaný by mohl být dle patentu velice zajímavý

23.11.2018 16:00 / od Michal Šrajer
foto: techarena.cz
  • LG si teprve před dvěma dny zamluvilo jména smartphonů Flex, Foldi a Duplex
  • Flex si přitom můžete pamatovat díky již dříve prodávaným telefonům G Flex
  • Duplex je zase jméno dříve odhaleného patentu zařízení s dvěma displeji

Tak schválně komu dnes ještě uniknou jména jejich ohebných telefonů. Už jsem se dozvěděli jména zařízení od Huawei a nyní se přidává i korejské LG. Podle všeho se objevila dokumentace podaná v EU, ve které si LG zamlouvá tři možná jména. Registrace byla podána teprve 21. listopadu a spadá do kategorie smartphonů, takže skutečně nejde o jména čistě jen OLED panelů, tabletů či něčeho jiného.  

Přeci jen se již nějakou dobu spekuluje, že LG představí ohebný telefon již v lednu na veletrhu CES, takže je načase, abychom se o něm konečně něco málo dozvěděli. Zařízení by mohlo dle dokumentů nést jméno Flex, Foldi či Duplex. Opět jde tedy o podobné názvy jako v případě Samsungu či Huawei, avšak LG má na dvě z nich větší právo.


LG totiž prodávalo před lety dvě generace telefonů G Flex s ohnutým displejem, takže jde spíše jen o oživení řady. Daleko zajímavější může být ale teoreticky poslední jmenovaný Duplex. Právě toto jméno se totiž objevilo již začátkem roku v patentu. V něm LG ukazuje ohebný telefon s dvěma displeji, a dokonce i dvojicí 3,5mm jacků. V patentu je zařízení prezentováno tak, že se mohou kupříkladu dva uživatelé dívat na dvě různá videa s vlastním zvukem. Pohánění v podstatě dvou nezávislých zařízení najednou v jednom by si vyžadálo určitě také spoustu energie, a proto má mít telefon hned dvě baterie.  

Dvakrát displej, dvakrát baterie, dvakrát 3,5mm jack a nezávislá zábava pro dvě osoby najednou. Není divu, že se zařízení jmenuje Duplex. Pochopitelně se nakonec může použít jiné jméno a koncepte Duplexu se mohla také změnit, ale to vše se dozvíme až v lednu. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.