Dle vedení Huawei je HongMeng OS pravděpodobně rychlejší než iOS i Android Huawei by mohlo konečně systém ukázat světu

09.07.2019 13:45 / od Honza Nuc
Huawei Watch GT 2
  • Huawei stále pracuje na případném nasazení vlastního operačního systému Hongmeng OS (Oak OS) do svých mobilních telefonů kvůli banu od Spojených států.
  • Zakladatel Huawei Ren Zhengfei se nedávno vyjádřil, že jejich nový operační systém je pravděpodobně rychlejší než dva hlavní konkurenční systémy.

Ren Zhengfei se vyjádřil pro francouzský magazín LePoint a sdělil, že společnost plánuje nezávislost na operačním systému Android. Zároveň řekl, že Hongmeng OS (globálně Oak OS) není jen operačním systémem pro telefony, ale také pro IoT a samořiditelné automobily. No a taktéž Zhengfei řekl, že jejich nový operační systém je pravděpodobně rychlejší než Android a iOS.

To je poměrně zajímavá informace a rádi bychom viděli alespoň ukázku nového systému, jeho design a onu rychlost. Na to si ale budeme muset zřejmě počkat a pokud se situace mezi USA a Huawei zcela uklidní a čínská firma bude moct využívat Android, nasazení Hongmeng OS alespoň do jiných zařízení než do telefonů se zřejmě taktéž posune.

Ren Zhengfei potvrdil i vývoj nové aplikace, která má nahradit obchod Google Play. Podle něj je to ale oblast, na které se Hongmeng OS a samotné Huawei zaseklo a vývojáři aplikací pro iOS a Android jsou těmto platformám oddaní. Nicméně i tak už dávno Huawei oznámil, že v Číně bude nový operační systém dostupný už letos na podzim nebo zimu a celosvětově v první polovině příštího roku.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.