Dle DxOMark má Redmi K30 Pro Zoom lepší foťák jak Galaxy S20+ a OnePlus 8 Pro Není v tom ale háček?

24.07.2020 10:00 / od Michal Šrajer
  • Benchmark DxOMark udělil Redmi K30 Pro Zoom Edition krásných 120 bodů.
  • Telefon tak poráží nespočet letošních vlajek i loňský iPhone 11 Pro Max.

Redmi K30 Pro Zoom Edition je lehce pozměněná edice Redmi K30 Pro, které se u nás prodává jako Poco F2 Pro. Jinými slovy jsme s tímto telefonem měli již svým způsobem zkušenosti, a proto se těžko věří výsledku v benchmarku fotoaparátů DxOMark. Hlavní 64Mpx fotoaparát má u Zoom Edition trochu lepší světelnost a optickou stabilizaci, což by nasvědčovalo určitě lepším výsledkům, ale ne dramatickému rozdílu. 13Mpx širokoúhlý fotoaparát je stejný a namísto telemakra má Zoom pochopitelně 8Mpx teleobjektiv s 3x optickým zoomem. Právě ten teleobjektiv může počet bodů dost zvednout, ale opět bychom neřekli, že vystřelí telefon do nečekaných výšin.

Přesto se tak stalo. Dle DxOMark má K30 Zoom Edition krásných 120 bodů, což řadí telefon nad OnePlus 8 Pro, Galaxy S20+ či iPhone 11 Pro Max. Telefon je chválen za rychlé ostření, dobrou volbu expozice, vyvážení bílé a dobrou úroveň detailů u hlavního i zoomového fotoaparátu. Často však dochází ke ztrátám detailů a divným barevným odstínům. V interiérech pak už zoom ztrácí a celkově největší slabinou telefonu je širokoúhlý fotoaparát obecně.

I tak má ale fotit vylepšené Poco lépe jak Galaxy S20+. Samozřejmě je možné, že telefon fotí skvěle a Redmi si dalo více záležet na softwaru, ale stejně se nám to v redakci nezdá. Kupříkladu Motorola Edge+ fotila během testování ve všech ohledech daleko lépe než Poco F2 Pro. Ale přesto staší podle DxOMark těch pár vylepšení na skóre, které je o 7 bodů vyšší. Zároveň se zdá podivné, že Galaxy S20, které fotilo opět dle našich zkušeností obecně v určitých ohledech o dost lépe než Galaxy Note 10+, dostalo oproti Notu 10+ jen o 2 body navíc, byť si vede lépe večer, dynamický rozsah je lepší a 3x zoom daleko praktičtější než 2x.

V TOP 10 žebříčku DxOMark zbývá tak pouze jeden telefon, které nepochází od čínského výrobce, a to Galaxy S20 Ultra sedící na 7. místě. Dále je zde jedno Oppo a jinak patří všechny příčky dvojici Huawei (Honor) a Xiaomi (Redmi). O umístění se snažilo nově také LG V60, ale to skončilo na stejné urovni jako Galaxy S9+ a je na tom prý hůře jak Mi 9T Pro nebo iPhone XR a Pixel 3a... S jediným fotoaparátem.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-24. červenec 2020

    DXOMARK budiž pochválen :D Jenže jinej alespoň trochu kontinuální cam bench nemáme... Ani GSMArena K30 Pro/Zoom dosud netestovala... Anyone else?

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.