Dle benchmarku bude mít iPhone 12 nejrychlejší mobilní procesor všech dob Apple nehodlá usnout na vavřínech

16.03.2020 17:38 / od Michal Šrajer
foto:  Apple foto:  Apple foto:  Apple
  • Dle benchmarku Geekbench 5 bude Apple A14 zdaleka nejsilnějším mobilním procesorem na trhu.
  • Má být ve všech ohledech jednou tak silný jako loňský Snapdragon 855 Plus, přičemž poráží ve velkém i letošní generaci.
  • Dokonce má nabídnout tento nový 5nm procesor také neuveřitelný takt 3,1 Ghz.

Pokroky Applu v oblasti procesorů nelze v posledních pár letech popírat. Právě jablečný výrobce byl s ročním předstihem první, kdo přišel s 64bitovým mobilním procesorem a od té doby si udržuje značný výkonnostní náskok. Až letos jsme se dočkali konečně předání koruny, kdy letošní Snapdragon 865 lehce předstihl alespoň v AnTuTu díky grafice loňský procesor Apple A13. Americký gigant však určitě chystá odvetu a podle nejnovějších zpráv to bude skutečně pořádná odveta. 

Apple chce totiž již letos nasadit procesor vyrobený novou 5nm technologií, který si nechává vytvořit na zakázku v továrnách TSMC, a právě tento procesor se nyní údajně objevil v benchmarku Geekbench. Pokud jde skutečně o nový procesor Apple A14, tak je zaručeně ještě v testovací fázi a výkon bude patrně ještě vyšší, avšak už nyní se nejedná o žádné ořezávátko. Ve skutečnosti je už testovací kus s beta verzí iOS 14 tím nejvýkonnějším mobilním procesorem na trhu.

Dle benchmarku Geekbench 5 dosáhl Apple A14 na skóre 1658 bodů na jedno jádro a 4612 bodů na více jader. Jen pro srovnání přikládám níže tabulku porovnávající výkony loňských a letošních vlajek proti uniklému procesoru. Jak můžete sami vidět, rozdíl je občas až zarážející. Procesor by měl být ve všech ohledech jednou tak výkonný jako loňský Snapdragon 855 Plus a předhání snadno i letošní generaci či vlastního předchůdce. 


Geekbench 5 (jedno jádro)Geekbench 5 (více jader)
Galaxy Z Flip (Snapdragon 855 Plus)7512690
Galaxy S20 Ultra (Snapdragon 865 + 12 GB RAM)8073072
iPhone 11 Pro Max (Apple A13)13293520
Prototyp iPhone 12 (Apple A14)16584612


Nelze se divit, když je také vyroben novějším výrobním procesem, avšak to je jen část příběhu. Dle záznamu v Geekbench má totiž Apple A14 maximální takt téměř 3,1 GHz. To z něj dělá zároveň nejrychlejší mobilní procesor všech dob. Doposud se magické trojce přiblížil nejvíce Asusem přetaktovaný ROG Phone 2, jenž dosáhl až na 2,96 Ghz.

Je tedy jasné, že Apple a jeho iPhony 12 či nové iPady budou opět patrně králi výkonu a nelze se divit zvěstem, že se máme brzy dočkat také Macbooku s tímto procesorem. Apple velice rychle dohnal i slavný Intel a pokud zvládne svou ARM platformu v počítačích lépe jak Microsoft s jeho Surfacem Pro X, může Apple získat opět velký náskok ve zcela nové a slibné kategorii ARM notebooků.  Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.