Dlaždice už nefrčí. Microsoft chce opět změnit Start menu ve Windows 10 Zřejmě živé dlaždice moc lidí nevyužívá

05.03.2020 06:30 / od Honza Nuc
foto:  Microsoft
  • Dlaždice v systému Windows nejsou asi tak oblíbené a využívané, jak by si Microsoft přál, proto se zřejmě design dlaždic změní.
  • O případné změně informovali zaměstnanci Microsoftu v jedné z epizod Windows Insider Webcast.

Během dílu webcastu ukázali zaměstnanci Microsoftu koncept, jak by mohlo nové prostředí Start vypadat. Podle dostupných informací bude v následujících verzích Windows 10 možnost vypnout živé dlaždice. To znamená, že by už dlaždice neukazovaly informace v kalendáři, nezobrazovalo by se počasí a neměnily třeba fotografie v galerii.

Namísto toho byste si mohli zvolit, že dlaždice budou v podstatě jen klasické ikony. Osobně mi to přijde zbytečné, ale tak pokud by to někdo používal radši, proč ne. Já živé dlaždice mám rád. Dřív jsem používal telefon s operačním systémem Windows, takže jsem si na ně zvykl a nedám na dlaždice dopustit.

Na druhou stranu když hledám nějaký program či aplikaci, zmáčknu na klávesnici tlačítko Windows a začnu psát název a poté jen klepnu na Enter. Jinak nabídku Start vlastně ani nepoužívám. Když už ji ale otevřu, živé dlaždice tam mám rád. Pokud se ale na to podívám z designového hlediska, bez živých dlaždic bude Start daleko ucelenějším, hezcím a lehce minimalističtějším.Přece jen, živé dlaždice dělají ze Startu trošku mišmaš a pokud na ně nejste zvyklí z Windows telefonů jako já, můžou být pro vás zmatené a možná i neužitečné.

Microsoft o podobných zprávách ví a snaží se s dlaždicemi něco dělat. Očividně. Zajímalo by mě ale, jak to máte s živými dlaždicemi vy. Používáte je, nebo jsou pro vás naprostou zbytečností? Napište nám komentář pod článek, případně na Facebook nebo Instagram.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.