DJI představilo kapesní 4K kamerku Osmo Pocket s vlastním gimbalem Chlubí se třeba i 100Mb/s biteratem

29.11.2018 13:30 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • DJI Osmo Pocket umí natáčet díky 12Mpx senzoru ve 4K rozlišení v 60 FPS s biteratem 100 Mb/s
  • Nechybí manuální režim, noční režim či možnost spárovat zařízení se smartphonem
  • Má vydržet 140 minut na jedno nabití, je zde vlastní dotykový displej a pochopitelně také tříosá stabilizace díky gimbalu
  • Do prodeje jde nové Osmo 15. prosince za necelých 10 tisíc korun

DJI se proslavilo velice rychle svými špičkovými a drahými drony, avšak společnost nedělá jen tyhle létající hračky. Velice dobře známé jsou také různé gimbaly a stabilizátory řady Osmo. Právě do této rodinky patří i nový produkt jménem Osmo Pocket, který je něco trochu jiného. Jde totiž o malinkatou kapesní kamerku s vlastním tříosou stabilizací díky gimbalu

Kamerka zvládá natáčet video až ve 4K rozlišení v plynulých 60 FPS a biteratem 100 Mb/s. To vše díky 12Mpx senzoru s velkými 1,55mikrometrovými pixely, světelností f/2.0 a 80° záběrem. To vše je zabaleno v matném plastu s hrubší úpravou, aby gimbal tolik neklouzal z ruku a odolával lépe potu. Přímo v rukojeti najdeme také vlastní dotykovou obrazovku o velikosti jednoho palce, kterou doplňuje i pár tlačítek.  

Dále má v sobě zařízení dva mikrofony a lze k němu dokoupit různé modulární příslušenství jako přídavná ovládací tlačítka, 3,5mm vstup pro externí mikrofon, vodotěsný kryt, nabíjecí pouzdro a další. Zároveň lze Osmo propojit také s vaším smartphnem s iOS i Androidem pomocí bočního adaptéru. V balení dostanete přitom přípojku USB-C i Lightning. O výdrž se stará 875mAh baterie, která by měla zvládnout nějakých 140 minut provozu a nabije se z 0 na 100 % během 73 minut.  

Po softwarové stránce nechybí Pro režim s manuální ovládáním, lze fotit v RAW či natáčet D-Cinelike videa. Pokud chcete, aby zařízení udělalo vše za vás, je tu režim Story, kdy se bude kamerka sama hýbat a replikovat populární filmařské techniky. K výslednému videu pak může přidat ještě nějakou pěknou grafiku či hudbu. Záznamy si však můžete upravovat i sami pomocí aplikace DJI Mimo. Ze smartphonů si poté Osmo vypůjčilo Noční režim a najdeme zde rovněž panorama, aktivní sledování objektů v záběru a tak dále. 

Zkrátka jde o velice zajímavý kousek, který půjde do prodeje 15. prosince. Cena přitom u DJI nijak nepřekvapí. Osmo Pocket bude stát po započítání daně a přepočtu necelých 10 tisíc korun.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.