Designer Essentialu ukázal rendery zrušeného Essential Phone 2 a 3 Třetí telefon by vypadal opravdu hodně dobře

20.03.2020 13:16 / od Honza Nuc
foto:  Essential
  • Essential Phone od Andyho Rubina, jednoho ze zakladatelů Androidu, byl pro mnoho lidí čerstvým větrem v mobilním průmyslu.
  • Telefon však nebyl tak úspěšný a na druhé zařízení čekali fanoušci více než tři roky. Jenže pak společnost oznámila, že končí.
  • Designér Essentialu nyní však alespoň zveřejnil, jak měly vypadat další generace telefonu.

Designér Kevin Hoffman zveřejnil rendery a prototypy, jak by měl vypadat Essential Phone 2 a dokonce Essential Phone 3. Co se týče druhé verze, ta se hodně podobá prvnímu (a vlastně poslednímu) modelu telefonu. V displeji je opět typický výřez pro přední kamerku, pod displejem pak větší brada. Na zadní straně je čtečka otisků prstů, duální fotoaparát a dvě přisvětlovací diody. Design zařízení je čistý, oblejší než u první generace, a je vyvedené v bílé a černé barevné variantě, což dává opět větší důraz na minimalističtější pojetí telefonu. Plus se měla přidat voděodolnost IP68.

Z mého pohledu zajímavějším designovým kouskem je však až třetí Essential, který docela dost připomíná chystaný iPhone 12. PH3 má totiž zadní modul fotoaparátu hodně podobný tomu jablečenému. Tři objektivy a jedna přisvětlovací dioda ve čtvercovém modulu. Celkově je design hodně hranatý, což se mi osobně hodně líbí a pokud bude také iPhone 12 hranatější, bude to dobrá zpráva. Nicméně, PH3 měl mít záda z matného skla a vepředu poprvé OLED displej s tenkými rámečky a opět typickým výřezem.

V Essentialu očividně nebyli rozhodnutí, zda fotoaparát umístí do horního rohu zařízení, nebo doprostřed horní strany telefonu. Já bych se tentokrát více přiklonil k druhé možnosti. Je celkem škoda, že společnost skončila, protože její třetí telefon by mohl být opravdu zajímavým kouskem.

Stejně jako Project GEM, o kterém jsme mnoho nevěděli a nyní už se ani nedozvíme. Zařízení mělo atypický tvar, podobný ovladači k televizi. Pokud si o GEMu chcete přečíst více, můžete se podívat na náš podrobný článek.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.