Další zvláštní rozhodnutí. Displej Pixelu 4 běží v 90 Hz pouze při vysokém jasu Pověst Pixelů 4 opět utrpěla

23.10.2019 12:06 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Po řadě bizarních rozhodnutí Googlu s jejich telefony přichází dnes další zajímavá zpráva.
  • Pokud klesne jas displeje Pixelů 4 na 75 % a níž, vypnete se automaticky 90Hz obnovovací frekvence.
  • To vysvětluje záplavu zpráv, kde si uživatelé stěžují, že displej není hodně často tak plynulý, jak by měl.

Pixely 4 se letos dočkaly dost vlažného přijetí. Lidé jsou zklamaní z hardwaru a Google navíc dělá velice zvláštní rozhodnutí. Kupříkladu jsme se dozvěděli, že nový Asistent funguje pouze, pokud používáte nová ovládací gesta Androidu 10. Dále jsme přišli o neomezenou zálohu fotek v původní kvalitě zdarma, telefon odemknete obličejem i když máte zavřené oči, což může být dost nebezpečné, nový Soli radar je zatím vesměs k ničemu a Google používá dokonce i hloupé výmluvy, proč neumí telefony natáčet ve 4K při 60 FPS

Zkrátka je to pěkný zmatek a za řadu negativních ohlasů si může sám Google. Stejně tak je to s 90Hz displejem. Takový displej je naprostá radost a jakmile jej jednou začnete používat, už nechce nikdy zpět, ale je tu problém. Tato technologie je energeticky velice náročná a Pixely 4 mají stále malé baterie. Ve výsledku najdete tak v každé recenzi, že výdrž velkého Pixelu 4 XL je lehce podprůměrná a v případě menšího modelu přímo otřesná. 

Google přitom sliboval, že dopad na spotřebu nebude tak velký, jelikož si telefon upravuje obnovovací frekvenci inteligentně sám. Třeba když sledujete video nebo něco čtete, nemá smysl běžet v 90 Hz, takže se displej přepne na běžných 60 Hz a zase zpět na maximum, až začnete opět scrollovat. Řada uživatelů však přesto hlásí, že jim přijde, že Pixely neběží v 90 Hz většinu času a často se nezapne ani přitom scrollování.  

Nyní však už známe důvod, proč tak displej na spoustu uživatelů působí. Telefon totiž vypíná vysokou obnovovací frekvenci i podle jasu obrazovky. Zatím není jasné, jestli má v nastavení displeje prioritu jas, nebo zda scrollujete, ale v každém případu je tohle důvod, proč nepůsobí 90Hz displej v Pixelech tak skvěle jako u OnePlus. Navíc displej vypíná 90 Hz hned jakmile se jas dostane na 75 % a níž. V podstatě tedy jen na jasném světle běží OLED panel na maximum. Automatická kontrola frekvence je přitom zcela v pořádku, je to nesmírně užitečná funkce, která dává smysl. Vázat však frekvenci ještě k jasu je zkrátka zvláštní rozhodnutí. 

Nutno podotknout, že pokud půjdete do nastavení a zapnete si Vývojářská nastavení, dostanete přístup k přepínači, který přepne displej na 90 Hz bez ohledu na to, co se zrovna děje. Jak můžete však již hádat, toto nastavení ještě více zdevastuje už tak podprůměrnou výdrž baterie. Zkrátka Google opět nepřemýšlel. Jak jsem říkal v posledním dílu Techweeku, pokud chcete přidat skvělou, avšak energeticky náročnou funkci, musíte logicky zvětší také baterii. To dá přeci rozum, nemyslíte? Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.