Další zdrcující úder. Také tvůrce čipů ARM přerušuje spolupráci s Huawei Čínský výrobce tak nemůže používat ani vlastní procesory Kirin

22.05.2019 17:07 / od Michal Šrajer
foto: techarena.cz
  • ARM dnes rozeslal svým zaměstnancům upozornění, aby okamžitě přestali komunikovat a spolupracovat s Huawei
  • Tvůrce čipů ve svých návrzích totiž využívá hojně technologie vyvinuté v USA
  • Jelikož je drtivá většina čipů založena na technologiích ARM, včetne Kirinu, ztrácí takto Huawei i vlastní procesory

Dalších pár dní se bude určitě točit stále kolem Huawei, který dostává postupně další tvrdé rány. Po přidání na černou listinu se už ozvaly americké společnosti jako Google, Intel, NVIDIA a další, že přestávají s Huawei spolupracovat a uposlechnou tak nařízení vlády. Krom Googlu však dostává Huawei zdaleka nejsilnější úder až nyní. Také tvůrce čipů ARM právě oznámil, že přestává spolupracovat s Huawei. 

ARM je přitom sice společností z Británie, avšak nespočet produktů vytvořených touto firmou využívá ve svých designech technologií z Ameriky. Proto bylo prý všem zaměstnancům rozesláno oznámení, aby do odvolání okamžitě ukončili jakoukoli komunikaci, obchodování a partnerství s Huawei. ARM se zároveň nechal slyšet, že se zkrátka jen podrobuje vyššímu nařízení a nejnovějším regulacím americké vlády, což nelze mít společnosti za zlé. 

A proč je to tak důležité? Proč je to pro Huawei tak zásadní úder? ARM je vývojářem čipů a technologií, na kterých je založena drtivá většina mobilních procesorů. Qualcomm a Snapdragon, Samsung a Exynos, Apple, NVIDA – ti všichni využívají architekturu a technologii ARM. A ano, využívá ji stejně hojně rovněž Huawei u svých procesorů Kirin. Huawei tedy v současnosti ztratil přístup k běžné verzi Androidu s Google Play a zároveň nyní i k procesorům

I Huawei však vydalo vyjádření, ve kterém nás ujišťuje, že si váží svých úzkých vztahů se svými partnery, ale naprosto chápe, že někteří z nich jsou nyní pod obrovským politickým tlakem. Nutno dodat, že zatím bere Huawei vše sportovně a snaží se najít řešení, avšak prozatím nevypadá situace nijak zvlášť nadějně a budoucnost druhého největšího výrobce smartphonů je ve hvězdách. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Whajt-22. květen 2019

    opravte si chybku v druhém bodu - technologie vyvYnuté v USA :)

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.