Další vlajka se slabším procesorem? LG G9 se má vydat stejnou cestou jako Pixel 5 Rodí se nová třída zařízení?

24.03.2020 05:00 / od Michal Šrajer
foto:  LG foto:  LG
  • Dle korejského zdroje se dočkáme letos přeci jen modelu LG G9, jenž doplní za pár měsíců LG V60.
  • Nepůjde však o typicky vlajkový telefon, jak bylo dodnes zvykem.
  • Namísto toho má mít telefon pouze procesor Snapdragon 765G za nižší cenu kolem 17 tisíc korun.

Už před pár měsíci se spekulovalo, že LG letos výrazně pozmění své portfolio. Nejprve se objevily zvěsti, že se LG kompletně zbaví vlajkové řady G a nechá si pouze řadu V. Následně jsme se dozvěděli, že řada G bude, ale nebude už vlajkovou a na závěr bylo všechno zase vyvráceno. Dle posledních zpráv jsme tedy měli za to, že LG G9 přijde ve své tradiční vlajkové podobě, ale prostřídá svou dobu vydání s řadou V a přijde tak až v druhé polovině roku. 

Jak se však ukazuje, tak dost možná na každém šprochu bylo pravdy trochu. LG G9 se má skutečně představit, má vyjít až v druhé polovině roku a zároveň to nebude dle věrohodného korejského zdroje pravá vlajková loď. Ve skutečnosti to vypadá, že letos budou v módě relativně vlajkově vybavené telefony s trochu slabším procesorem. 

Nová Nokia 8.3 5G, jež představuje prozatím vrchol telefonů Nokia, má Snapdragon 765G. Dle posledních důkazu bude mít nečekaně Pixel 5 rovněž Snapdragon 765G, a právě tento procesor má využívat také LG G9. Potom by najednou dávala smysl vyšší cena LG V60, která činí v přepočtu s daní 24 tisíc korun. Skutečně vlajkový model by stál v dnešní době typicky vlajkovou částku, zatímco LG G9 se slabším procesorem a lehce ořezanou výbavou by se mělo prodávat za zhruba 18 tisíc korun (661 eur), jak tvrdí zdroje. Mimochodem zbytek výbavy telefonu má čítat obří 6,7 až 6,9palcový Full HD+ OLED displej, 5G připojení, 4000mAh baterie nebo kvalitní 3,5mm jack s Quad DAC. 

Na Snapdragonu 765G není rozhodně nic špatného, jde o velice silný procesor, který drtivé většině lidí postačí, avšak nepodporuje všechny vlajkové funkce a za takové peníze jsme především v naší zemi zvyklí na lepší. Ostatně plně vlajkové Xiaomi Mi 10, OnePlus 8 a Realme X50 Pro budou stát stejné peníze. V každém případě budou vlajky se slabším procesorem letos patrně v módě a jsem upřímně zvědaví, s čím výrobci přijdou. Možná to bude nová a skvělá třída zařízení. Nebo jen slepá ulička. To ukáže až čas. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.