Další hit na obzoru? Krásný ASUS ZenFone Max Pro M2 se chlubí i skvělými parametry To jméno je ale pořád hloupě komplikované

12.12.2018 11:00 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Nový ZenFone nabídne krásnější design se sklem Gorilla Glass 6
  • Je zde výkonnější procesor Snapdragon 660, obří 5000mAh baterie a lepší duální fotoaparát vzadu i vepředu
  • Cena na našem trhu by se mohla pohybovat někde kolem 7 tisíc korun

ZenFone Max Pro M1 se ASUSu povedl a společnost díky němu směle konkuruje v nižší střední třídě i obávanému Xiaomi. Jen půl roku po představení tak chce ASUS na úspěch rychle navázat a přináší nám horkého kandidáta na nejlepší telefon střední třídy, který se popasuje s Honorem 8X a Xiaomi Mi 8 Lite

Nový ZenFone Max Pro M2 je totiž skoro po všech směrech lepší než jeho předchůdce. Design a konstrukce působí mnohem exkluzivněji a na zádech najdeme nyní sklo. Tím se stalo mimochodem odolné Gorilla Glass 6, což děla z tohoto kousku první telefon s tímto sklem ve střední třídě. Vepředu se nám poté přidává tentokrát notch, avšak Full HD+ IPS displej je větší s úhlopříčkou 6,26 palců. Tělo je přitom podobně velké, jako v případě první generace. 


Také procesor má více koňských sil, díky nejnovější verzi Snapdragonu 660. RAM paměť může mít 3,4, nebo 6 GB a interní úložiště zase 32, nebo 64 GB. Nechybí slot pro microSD kartu, 3,5mm jack či NFC. Dostalo se rovněž na obří 5000mAh baterii, která se ovšem stále dobíjí skrz pomalé microUSB. ASUS tuto volbu ospravedlňuje tím, že stejně budou lidé nabíjet takto velkou baterii přes noc a přes den vydrží bez problémů, takže rychlé nabíjení není potřeba. 

Když se podíváme na záda, uvidíme duální fotoaparát, a i ten doznal zlepšení. Hlavním senzorem je nyní Sony IMX486 s 12 Mpx s lepší světelností f/1.8, který najdeme třeba i v Xiaomi Mi A2. Sekundární snímač má však jen 5 Mpx a slouží pro rozmazání pozadí. Zajímavostí je duální přední kamerka v notchi. Zde máme 13Mpx senzor a další 5Mpx, přičemž nechybí vlastní přisvětlovací dioda. Oba foťáky mají podporovat pochopitelně módní umělou inteligenci.  

Půjde o rovnocenného konkurenta Honoru 8 X a Xiaomi Mi 8 Lite

ZenFone Max Pro M2 zatím nemá oficiální českou cenu, ale dle přepočtu a po započítání daně lze očekávat cenu někde kolem 7 tisíc korun. Telefon půjde zkrátka do přímého boje s v úvodu zmiňovaným Honorem a Xiaomi. Otázkou jen zůstává, jakou paměťovou variantu dostaneme. Prodej by mohl teoreticky začít už koncem prosince, jelikož v Asii začne už tento týden. Osobně bych si však vsadil spíše až na leden. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.