Další generace PlayStationu a Xboxu má mít ještě vyšší výkon než Google Stadia Dočkat bychom se měli přeci jen až příští rok

28.03.2019 13:01 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Příští rok má proběhnout velká herní událost v podobě představení nové generace Xboxu a PlayStationu
  • Oba stroje mají přitom podle důvěryhodných zdrojů nabídnou ještě vyšší výkon než Google Stadia
  • 10,7 teraFLOPS prý ještě nic není

Podle velice důvěryhodného zdroje míří Sony a Microsoft v další generaci svých herních konzolí na mnohem vyšší výkon, než má nabízet nedávno představená služba Google Stadia. Ta má mít výkon 10,7 teraFLOPS, což je více jak PS4 Pro i Xbox One X dohromady. Zdá se to tedy jako velice impozantní číslo, ale očividně to není podle Jasona Schreiera z Kotaku nic extra.  

Schreier je velice známý zdroj, který má v drtivé většině informace, které se prokáží později jako velice přesné, takže jeho výroky mají určitou váhu. Zároveň tvrdí, že touto informací ohledně výkonu konzolí si je “zaručeně jistý”. 

Podívejte, jak jsem říkal již od března 2018, další generace přijde v roce 2020,” rozepisuje se Schreier. “Sice všude kolují zvěsti o rozeslání vývojářských verzí už nyní, ale skutečný počet lidí, kteří jsou s další generací obeznámeni je velice malý. Dokonce i ve velkých společnostech, jako je třeba Dice, bude vědět o hrubých specifikacích konzolí jen maličký tým vývojářů... Prozatím není mnoho vývojářů obeznámeno s budoucím hardwarem.” 

Jistě je známo pouze tohle. Sony i Microsoft cílí na vyšší číslo, než je těch 10,7 teraFLOPS, kterými se kasal minulý týden Google.” To zní velice slibně, ale přesně kvůli těmto závodům o výkon má ve skutečnosti výhodu Stadia. Jakmile se jednou rozhodne na konfiguraci budoucích konzolí, zůstane jim tento výkon na dalších 7 let. Pokud si tedy nekoupíte po pár letech lehce výkonnější verzi, jako je třeba PS4 Pro. Stadia je oproti tomu vysoce přizpůsobitelná, jelikož vy osobně si žádný hardware nekupujete. Jakmile se tedy vydá nová generace konzolí, může Google velice rychle zkrátka jen vylepšit své servery a zvýší výkon, aby Stadia novinky překonala


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.