Čtečka otisků prstů Galaxy S10 a Note 10 je na tom ještě hůř, než jsme mysleli To je obrovský problém

21.10.2019 16:04 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Minulý týden jsme informovali o tom, že jeden britský pár odemkl Samsung Galaxy S10 pomocí otisku prstu, který nebyl zaregistrovaný.
  • Telefon se takto odemkl, když na jeho displej pár nalepil gelovou folii proti poškrábání.
  • Nyní se ukázalo, že se dá Galaxy S10 odemknout pomocí nesprávného prstu díky použití i běžné, klasické folie.

Na YouTube kanále Doodler Genome se objevilo video, kde je jasně vidět, jaký je problém s ultrasonickou čtečkou otisků prstů u telefonu Samsung Galaxy S10 či Note 10. Majitel účtu si nejprve zaregistruje několik prstů klasickým způsobem, bez folie, a poté čtečku vyzkouší. Zaregistrované prsty samozřejmě telefon odemknou, nezaregistrované nikoliv. Poté ale přijde na řadu folie.

Po přiložení zaregistrovaného prstu na displej s plastovou folií se buď telefon odemkne, případně neodemkne. Tady je to nejisté, protože folie zkresluje a čtení prstu není dokonalé. Po přiložení nezaregistrovaného prstu je to ale úplně to samé. Telefon najednou vyhodnotí, že nezaregistrovaný otisk prstu zná a telefon odemkne i tak. To je velice závažný problém. Takto je možné odemknout telefon v podstatě komukoliv jen za použití folie. Kdyby se jednalo o výjimečná odemknutí, bylo by to špatné a chtělo by to opravnou aktualizaci. Ale ono se to neděje výjimečně, ale opravdu často.

Samsung už opravnou aktualizaci přislíbil, ale nevíme, kdy ji uživatelům rozešle. Pokud vlastníte Samsung Galaxy S10S10+, Note 10 nebo Note 10+ a máte na displeji ochrannou folii či sklo, prozatím si je raději odlepte. Těžko říct, jestli se někdo nerozhodne vyzkoušet, zda takový postup funguje.

Velkým problémem je také fakt, že i bankovní aplikace nabízejí přihlášení se pomocí otisku prstu. Pokud by se tak někdo zmocnil vašeho telefonu, je dost pravděpodobné, že by se dostal i do vašeho bankovnictví. Není to tedy určitě problém, který by se měl brát na lehkou váhu.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.