Crossover Tesla Model Y se podle Elona Muska chystá do produkce Teslu čekají zářné zítřky... doufejme

25.10.2018 11:30 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Do výroby se má ovšem dostat automobil až v roce 2020
  • Musk schválil nedávno finální prototyp prvního crossover SUV od Tesly

Model 3 se ukázal pro automobilku Tesla jako velký krok kupředu správným směrem. Společnost začíná konečně po dvou letech opět vydělávat, a tak oči všech fanoušků nyní směřují s nadějí k dříve oznámenému Model Y. Má jít o první crossover SUV od Tesly, samozřejmě plně elektrické, jenž se má oficiálně odhalit v březnu příštího roku a CEO společnosti Elon Musk si tak alespoň konečně dokončí svůj nenápadný žert se jmény svých aut. Dostaneme totiž řadu modelů S, 3, X a Y, což nám dává dohromady slovo "SEXY". Musk je dobře znám svým humorem a očividně se jej nebojí dát najevo. Původně měl přitom Model Y přijít již dříve, ale jeho vývoj byl zpomalen z důvodu nedostatku místa, kde by se mohl fyzicky vyrábět. Už nyní funguje Tesla na maximum, a dokonce se musel kvůli Model 3 postavit na parkovišti před továrnou provizorní stan, kde se auto montovala.  

Zatím čeká automobilka stále na peníze, s kterými by rozšířila výrobní linku automobilu do své obří továrny Gigafactory, kde se prozatím vyrábějí jen baterie. Kapacita budovy je tedy zatím zaplněna jen ze 30 %. Avšak vyhlídky jsou kupodivu růžové, tedy alespoň v očích Elona Muska. Ten se nyní nechal slyšet, že nedávno schválil již finální prototyp Model Y. Vývojový tým učinil prý velký pokrok, a tak plánuje Musk plnou produkční výrobu stále v roce 2020

Dříve se objevily zvěsti, že se mají v Gigafactory vyrábět brzy dva automobily. Tím prvním je určitě Model 3, jenž se má začít naplno vyrábět příští rok a tím druhým by mohl být právě Model Y. Vytvořit ovšem z ničeho v továrně novou výrobní linku hned pro dva automobily najednou by mohl být i pro Muska nepřekonatelný úkol v tak krátké době s omezeným rozpočtem, který Tesla má.  

Model Y by mohl být ovšem pro společnost dalším velkým milníkem a risk se vyplatí. Model 3 je překvapivým hitem a je nyní jedním z nejprodávanějších aut v USA. Pokud by tedy přišla automobilka s levnějším crossover SUV, které se těší obrovské oblibě, mohla by Tesla zaznamenat obrovský růst. Sám Musk rozhodně jako vždy nešetří superlativy a tvrdí, že Model Y posune laťku elektromobilů na úplně novou úroveň. Podle něj má nyní Tesla před sebou to vůbec nejlákavější portfolio automobilů na světě, což lze jen těžko popřít. Všechna vozidla udávají trendy plně elektrickým automobilům a nyní plánuje Tesla krom populárního Model 3, také rekordy lámající sporťák Roadster, dvě velikosti nákladních tahačů a v plánu má být také velký pick-up. Minimálně příznivci nemodernějších technologii se mají teď určitě na co těšit. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.