Co se to děje? LG nás chce příští rok šokovat rolovacím telefonem Jen tak dál!

03.07.2020 14:30 / od Honza Nuc
  • LG pro nás na příští rok chystá velké překvapení v podobě telefonu s ohebným displejem.
  • Nebude se však jednat o
  • Oproti ostatním výrobcům se totiž LG rozhodlo využít rolovacího konceptu.

LG se prozatím drží v rámci ohebných telefonů zpátky. Popravdě by nás ani nenapadlo, že by mohl mít jihokorejský výrobce ambice takové zařízení vytvořit. Podle nejnovějších zpráv však můžeme už v první polovině příštího roku čekat nový telefon s ohebným displejem.

Zařízení má být jiné, než třeba Galaxy Fold a Galaxy Z Flip od Samsungu, Mate Xs od Huawei nebo Razr 2019 od Motoroly. Dle dostupných informací se pracovně nazývá nové zařízení Projekt B a je pojmenované podle ředitele společnost Kwon Bong-seoka. Telefon s ohebným displejem už LG údajně zkouší a má první prototyp v továrně ve městě Pchjongtchek.

Překvapivě si nemá LG rolovací displej vyrábět samo, jak by se dalo předpokládat. LG je totiž po Samsungu druhým největším světovým výrobcem displejů. Na rolovacích panelech tak jihokorejský výrobce údajně pracuje se společností BOE. Je možné, že chce LG snížit náklady na výrobu a udělat telefon dostupnějším. Těžko říct.

Je však jasné, že Projekt B s rolovacím displejem bude mít velkou výhodu oproti konkurenci. Mělo by se totiž jednat velikostně o klasický telefon s normálním displejem, který se však v případě potřeby jen ze zařízení vytáhne a je vystaráno. Pokud by se tak rolovací displej osvědčil, mohli by ho teoreticky zkusit i ostatní výrobci jako je Samsung nebo Huawei.

LG však není jediným výrobcem, jež právě na rolovacím displeji pracuje. Svůj koncept totiž už dříve představila společnost TCL společně s dalšími nápady.


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.