Chytré hodinky od Googlu jsou blíž než kdy dřív Máme nové patenty

05.04.2019 15:38 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Pixel Watch jsou opět na scéně díky novým patentům
  • Na nich lze vidět několik způsobů uchycení řemínku k vaničce
  • Zároveň Google odkupuje pár technologií a certifikuje si vlastní

Chytrým hodinkám vládne dnes nepochybně Apple. Google zaspal se svým vlastním operačním systémem Wear OS a nikdy je nedokázal prosadit na trhu. Pár výrobců sice systému od Googlu chvilku věřilo, ale nikdy to pro ně nedopadlo dobře, a tak má dnes dokonce i Huawei či Xiaomi vlastní systémy pro chytré hodinky a Sony, Motorola, LG či ASUS s nimi vesměs skončilo. Google to však ještě nezdává a plánuje Wear OS opět nakopnout vlastními hodinkami, o kterých se už nějaký ten rok spekuluje. 

Už minulý rok jsme často slyšeli o příchodu Pixel Watch, ale nakonec jsme se na podzim dočkali pouze telefonů. Letos je ovšem situace trochu jiná. Google kupoval v posledních měsících řadu patentů a sám si nechal certifikovat pár  technologií, které napovídají konečně příchodů chytrých hodinek Pixel.  


Nedávno společnost kupříkladu odkoupila za 40 milionů dolarů tajemnou inovativní technologii od známého výrobce hodinek Fossil, která prý nemá obdoby a na trhu jsme ještě nic takového neviděli. Minulý měsíc získal Google zase schvální jejich vlastní technologie pro monitorování ECG, což podporují kupříkladu poslední Apple Watch. No a poslední novinkou jsou dnešní patenty, na kterých můžeme vidět různé návrhy uchycení řemínku k hodinkám

Vidět můžeme magnetické uchycení, nebo uchycení pomocí spony, jež se uvolní prostým zmáčknutím tlačítka. Pro jakou variantu se Google nakonec rozhodne je otázkou, avšak očividně se bude snažit vytvořit stejný ekosystém příslušenství, jako mají Apple Watch. Výměna řemínku tak bude určitě velice snadná, avšak budete si muset kupovat jen speciální řemínky pro Pixel Watch a ne jakýkoli 22mm pásek, jako to mají některé jiné chytré hodinky. To vše ale nemusí nic znamenat, pokud Google konečně pořádně neodladí a neprotlačí svůj systém Wear OS, o kterému už dlouhé měsíce mlčí a žádný jiný velký výrobce elektroniky jej už nepoužívá. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.