Chytrá domácnost od Samsungu začala být na CESu realitou Bixby vládne všemu

28.01.2019 20:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Samsung prezentoval na CESu hojně propojení své chytré domácnosti
  • Vše spojuje dohromady asistent Bixby, kterému můžete prakticky z každého zařízení rozkazovat, co má udělat jinde
  • Kdo by nechtěl poroučet z gauče televizi, ať vám nastaví pračku a zapne jí

Chytrá domácnost je oblastí, do které začíná investovat stále více lidí a tím pádem i více společností, které chtějí ve vašem domě své produkty. Dost možná ten největší potenciál má přitom ze všech výrobců elektroniky Samsung. Jedná se o největšího výrobce smartphonů na světě a nesmírně populární jsou od této značky také televize, lednice, trouby, mikrovlnky, pračky a podobně. Pokud má tedy někdo potenciál propojit celou domácnost tak právě Samsung. 


To nám ostatně dokazoval i na CESu, kde bylo prezentováno hojně propojení téměř veškeré domácí elektroniky Bixbym. Tento hlasový asistent nachází domov ve stále větším množství produktů. Prezentována tak byla třeba situace, kdy se díváte na televizi a vylejete si na kalhoty limonádu. Hned se tedy Bixbyho přes televizi zeptáte, na jaký program by se měly vyprat kalhoty polité sladkou šťávou. Bixby vám doporučí nastavení a automaticky nabídne, že vše nastaví na pračce. Vy mu tento pokyn potvrdíte, dáte kalhoty do pračky, řeknete Bixbymu nyní přes mobil, ať začne prát a je to. Potom vám jen na mobil přijde notifikace, že už je vypráno. 

To je jen jeden příklad propojení chytré domácnosti. Velkým centrem má být ovšem také kuchyně. Nebo přesněji chytrá lednice s Hubem od Samsungu. Jedná se o velký dotykový displej v televizi, na který mohou být napojeny účty celé rodiny. Každý tam tak může vidět svůj kalendář, společné události, můžete si sem dávat poznámky, upozornění, psát si vzkazy či si udělat z lednici jen nástěnku s fotkami a podobně. Nemluvě o faktu, že lednice nabízí náhled dovnitř na svůj obsah a může vám poslat notifikaci, že už vám třeba chybí mléko, nebo že už prochází. Pochopitelně i zde sídlí Bixby.


Život s takovou propojenou domácností tak může být opravdu snadný, ale zároveň v něm nevidím zatím tak velké výhody, abych si kupoval dražší chytré produkty a všechno od jednoho výrobce. Synergie Samsungu je ovšem působivá a třeba tu pračku, která nastaví program za mě na základě mého popisu bych bral. Lednici, co mi ukazuje pomocí kamer svůj vnitřek, když jí můžu během sekundy prostě jen otevřít už ale tak nutně nepotřebuji. Každopádně se však jedná o další velký krok ke sci-fi domácnosti, kterou známe z filmů. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.