Chystaný telefon od Samsungu bude mít největší baterii na trhu Ani tablet by se za ní nestyděl

06.07.2020 05:00 / od Michal Šrajer
  • Samsung chce přinést na trh levný telefon s baterií menšího tabletu.
  • Přístroj ponese jméno Galaxy M41, nebo Galaxy M51, v tom ještě jasno nemáme.
  • Má to být rovněž první Samsung s OLED displejem od jiného výrobce, konkrétně China Star.

Samsung se chystá podle posledních zpráv pořádně utahovat opasky, co se telefonů týče. Prodeje smartphonů globálně nadále klesají a samotný Samsung zápasí s udržením se na předních příčkách prodejů. V zahraničí táhne letos prodeje vesměs pouze model Galaxy A51, ale jeden evnější telefon na úspěch nestačí. Přeci jen musí gigantický Samsung uživit mnohem více krků než menší společnosti, takže potřebuje také větší příjmy.

Ztrátu zejména ve vlajkách se však snaží korejský výrobce vyrovnat velkým počtem levnějších telefonů, jako je řada Galaxy M. Ta se soustředí na ty nejméně náročné uživatele a nabízí tak především praktické vlastnosti. Ať už jde o microSD slot, 3,5mm jack, AMOLED displej či velkou baterii za velice nízkou cenou. Stejný příběh to má být s Galaxy M41, jež má mít dle poslední certifikace enormní 6800 mAh baterii. Telefon se tedy dostává do teritoria baterií tabletů, avšak je také otázkou velikost displeje. Minimálně 6,5 palců je zaručeno, ale v Číně se už začínají objevovat telefony s displeji nad 7 palců a je možné, že M41 bude opět model určen čistě pro východní trhy. Baterie nemusí být jediná “tabletová” vlastnost přístroje.

Zároveň se hodí upozornit, že dle nedávných spekulací měl Samsung velké problémy s displejem M41, takže přijde ve finále zařízení možná na trh se zpožděním až jako M51. V každém případě by mělo jít stále o levný přístroj, u kterého lze očekávat maximálně 15W nabíjení. Plné dobití tak obřího akumulátoru tedy zabere hodně dlouho, ale stejně většina lidí nabíjí přes večer, takže to patrně nebude velký problém.

Také u tohoto modelu se mají ale utahovat opasky. Zatímco do baterie se investovalo a bude nevídaně obrovská, tak displej může doznat zhoršení. Vůbec poprvé nemá nasadit u tohoto telefonu Samsung vlastní displej, ale OLED panel od China Star. Zároveň bude údajně využívat starší procesor Snapdragon 730. RAM nabídne 8 GB a úložiště 128 GB. Nemá chybět ani 3,5mm jack, microSD slot či trojitý fotoaparát s hlavním 64Mpx senzorem. Dle hardwaru to už najednou na moc levné zařízení nevypadá, co říkáte?


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.