Chystané Xiaomi Mi 10T Pro má pro nás nečekané překvapení Nebude to vlajka ve všech ohledech

11.09.2020 14:22 / od Michal Šrajer
techarena.cz
  • Xiaomi Mi 10T Pro uniklo tentokrát na vysoce kvalitních renderech v černé barvě.
  • Telefon bude mít zaručeně 108Mpx hlavní fotoaparát a Snapdragon 865 Plus.
  • Pro někoho nepříjemným překvapením může být ovšem nakonec vysoce plynulý displej.

Před pár týdny uniklé nekvalitní fotografie Mi 10T Pro dostávají dnes společníky v podobě vysoce detailních renderů. Na nich můžeme vidět telefon v černé barvě, jeho obří modul fotoaparátů strhávající pozornost na hlavní senzor a vepředu je velký displej s průstřelem pro jedinou přední kamerku.

Co se specifikací týče, tak máme očekávat Snapdragon 865 Plus a hlavní snímačem se stane u Xiaomi vlajek běžný 108Mpx senzor od Samsungu. Byť však vypadá jako gimbal kamera od Viva, tak tady žádnou experimentální stabilizaci prý nenalezneme. Zkrátka chtělo Xiaomi jen upoutat pozornost jiným designem. Tento senzor budou pak doprovázet dva další fotoaparáty, přisvětlovací dioda a patrně laserové ostření. Hodí se také zmínit, že slabší Mi 10T má mít stejný design, ale pouze 64Mpx hlavní senzor.  

Anketa
(hlasování ukončeno)
Který telefon byste si vybrali zatím raději?
59% Xiaomi Mi 10T Pro za 13-14 tisíc korun Celkem hlasovalo: 326
Zobrazit výsledky
Xiaomi Mi 10T Pro za 13-14 tisíc korunHlasovalo 192 (59%)
Původní Xiaomi Mi 10 za 15 tisíc korunHlasovalo 134 (41%)

To nejzajímavější je však nepochybně přední strana. Podle poslední informací tu má být skutečně 144Hz panel, což je úžasné. Sice rozdíl oproti 90 Hz už tolik nepoznáte jako mezi 60 a 90 Hz, ale přesto musí každý smeknout před takovým číslem. Avšak už čtečka otisků prstů na boku nám mohla něco naznačit. Údajně se má jednat o LCD panel. To samozřejmě není ta vysněná kombinace, kterou bychom si asi přáli, ale musím upozornit, že díky tomu bude telefon také nepochybně levnější. Možná se tedy díváme na vlajkový výkon za 13-14 tisíc korun, dejme tomu.

V dohledné době se však chystá do slevy původní Xiaomi Mi 10 za 14 990 korun, a tak si říkám, jestli bych vůbec upřednostnil Mi 10T Pro. Co si budeme povídat, rozdíl mezi Snapdragonem 865 a 865 Plus není tak velký, už tak je výkonu více než dost. Fotoaparáty budou patrně stejné, baterka možná větší, ale také se zvedne výrazně spotřeba a zbude nám pouze displej jako hlavní rozdíl. Nevím jak vy, ale já bych si klidně maličko připlatil za nádherný 90Hz OLED a podle mě i celkově designově hezčí telefon. To jsou však jen spekulace. Mi 10T Pro může nakonec stát možná i míň a Xiaomi nás překvapí. V každém případě se nám tu ale rýsuje nepochybně velice zajímavé zařízení.Diskuze k článku...

0 komentářů
  • Helena Nováková Kratochvilová-14. září 2020

    Konečně šance na slušný telefon s IPS a tedy snad, bez blikajícího Amoledu, ze kterých spoustu lidí bolí hlava, oči nebo mají rovnou migrény. Snad to nezazdí tím, že použijí PWM i u IPS, kde to vůbec není nutné...

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.