Chystané Redmi může mít čtečku otisků prstů v LCD displeji Konečně čtečka i v levnějších telefonech

09.03.2020 14:40 / od Honza Nuc
Xiaomi Mi 9
  • Čtečky otisků prstů pod displejem máme v telefonech už zhruba dva roky a výrobci vždy museli využívat OLED displejů, aby technologii mohli implementovat.
  • Společnosti Redmi se však podařilo dát čtečku otisků prstů také pod LCD displej a je tedy možné, že bychom se mohli dočkat levnějších telefonů s optickými čtečkami v displeji.

O úspěšné implementaci čtečky otisků prstů pod LCD displejem informoval brandový manažer společnosti Redmi Lu Weibing a sdílel dokonce video, na kterém lze vidět, že čtečka opravdu funguje. Navíc vypadá, že je stejně rychlá, jako ty v OLED displejích. Už tedy nebude platit, že si musíte koupit telefon s OLED zobrazovačem, abyste mohli mít čtečku v displeji. Otevírá se zároveň cesta podobných čteček do levnějších zařízení.

Redmi využívá inovativní infračervený a vysoce propustný film, který umožňuje čtečce otisk prstu přečíst. V roce 2020 tak očekáváme, že v některých Redmi telefonech taková čtečka bude. Uvidíme, zda ostatní výrobci taktéž převezmou podobnou technologii. Já upřímně doufám, že ano. Optické čtečky sice nejsou tak spolehlivé jako kapacitní a ani zdaleka tak rychlé, ale i tak se jedná o technologii, která má budoucnost, což už vidíme dnes.

Pravděpodobně se ještě nedočkáme takové čtečky u telefonu Redmi Note 9, protože zařízení už má Redmi představit zanedlouho. Na internetu se objevily dokonce fotografie telefonu. Ty jsou však jasným podvrhem. Více si můžete přečíst v našem článku. Je však ale možné, že už má Redmi vše připravené a přece jen hned v prvním vydaném modelu bude čtečka v LCD displeji.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Jay Jiří Ptáčník-9. březen 2020

    Já si myslím, že taková redmi 10 a note 10 by ji už možná mohly mít( doufám že vyjdou už na podzim)

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.